Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Vasario 22 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija darbiniu vizitu lankėsi Marijampolėje dislokuotame Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (VBPLB), po savaitės skaičiuosiančiame savo veiklos 25-metį.

img
Karo policijos patrulis sučiupo neblaivų vairuotoją

Vasario 21 d. Karo policijos Kauno įgulos karo policininkai srž. Rimantas Marmantavičius ir vyr. eil. Tautvydas Ragauskas tarnybiniu automobiliu vyko iš Kauno į Generolo Silvestro Žukausko poligoną atlikti karinės technikos palydą. Apie 17.00 val., būdami netoli Stripūno kaimo pastebėjo, kad priekyje jų važiavusį tamsios spalvos lengvąjį automobilį sumėtė ir jis, nuvažiavęs nuo kelio, įstrigo pusnyje. Vairuotojui išlipus iš automobilio paaiškėjo, kad asmuo yra neblaivus.

Daugiau

img
Lietuvos kariai dalyvaus vienose didžiausių ugnies paramos pratybose Europoje

Kitą savaitę dvi Sausumos pajėgų Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių grupės įsilies į Vokietijoje vyksiančias tarptautines pratybas „Dynamic Front 2018". Vėliau šiose pratybose, kurios vyks iki kovo 11 dienos, taip pat dalyvaus ugnies paramos specialistai iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabo, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono, Juozo Lukšos mokymo centro ir Lietuvos kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Planuojama, kad vienose didžiausiose jungtinėse ugnies paramos pratybose Europoje dalyvaus virš 30 Lietuvos karių.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione vyko jaunojo šaulio kursas

Vasario 20-22 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione (toliau - OGB) vyko jaunųjų šaulių ugdymo I pakopos kursas, kuriame dalyvavo 41 jaunieji šauliai iš Šiaulių apskr. gen. P. Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės.

Daugiau

img
Lietuva didina savo karinį dalyvavimą Afganistane

Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgdama į NATO ir sąjungininkų prašymus, nusprendė padidinti savo karinį indėlį į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“).


Daugiau

img
Kariai lieka Šilutės rajono potvynio rajone ir toliau teiks paramą gyventojams

Nuo vasario mėnesio pradžios Šilutės rajono potvynio rajone veikusi Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių komanda su būtiniausia gelbėjimo įranga ir technika lieka potvynio vietovėje ir toliau teiks pagalbą gyventojams. Toks kariuomenės vadovybės sprendimas šiandien priimtas atsižvelgiant į Šilutės rajono administracijos prašymą pratęsti paramą ir nuo vasario mėnesio nepagerėjusią situaciją potvynio vietovėse.

Daugiau

img
Vyriausybė pritarė KAM teiktiems įstatymų pakeitimo projektams, skirtiem stiprinti kariuomenės veiklos apsaugą

Vasario 21 d. Vyriausybės pasitarime pritarta Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtiems įstatymų pakeitimo projektams, kurie skirti stiprinti kariuomenės veiklos apsaugą. Įstatymų projektai parengti atsižvelgiant į 2017 m. Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM paskelbtą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą, kurioje buvo pažymėta, kad karinių objektų stebėjimo, fotografavimo ir filmavimo atvejų skaičius Lietuvoje itin padidėjęs nuo 2014 metų, taip pat daugėja ir bepiločių orlaivių skrydžių virš karinių teritorijų ir Lietuvos kariuomenės padalinių pratybų vietų ir toks skaičius sistemingai auga.


Daugiau

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

 

3-ajame 2018 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" kviečiame skaityti apie Rukloje vykusią pirmųjų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokavimo Lietuvoje metinių ceremoniją, Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos srityje, Lietuvos kariuomenės vado dalyvavimą Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" rašoma apie Lietuvos karius, kurie vyksta į stabilizavimo operaciją Malyje bei mokymo misiją Ukrainoje, o „Kariniame rengime" - apie prasidėjusį 1-osios bataliono kovinės grupės vadų ir štabo karių mokomąjį periodą, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vykusius kvalifikacinius kursus  bei kitas karinio rengimo veiklas. „Mūsų puslapyje" rašoma apie planuojamus 2018 m. įsigijimus, studijų pokyčius Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės poligonų ir infrastruktūros plėtrą bei naujo pavyzdžio uniformas, pagalbą Šilutės gyventojams ir kitas KAS naujienas. Įdomaus skaitymo. Daugiau

 

Antrajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite apie tris NATO priešakinių pajėgų bataliono, prieš metus  dislokuoto Lietuvoje, pamainas ir į šį karinį vienetą iš Vokietijos,  Norvegijos,  Nyderlandų, Belgijos,  Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos atvykusių mūsų draugų įspūdžius. Į Klaipėdoje įvykusį ypatingą Lietuvos ir Ukrainos kariuomenių vyriausiųjų puskarininkių susitikimą skaitytojus nukels straipsnis „Lietuva ir Ukraina: puskarininkių tarnybos atspalviai". Su tris kartus „Geležinės valios kario" titulą iškovojusiu Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado pavaduotoju vyr. ltn. D. Laukaičiu kalbasi šio bataliono štabo S5 skyriaus civilių ir karių bendradarbiavimo vyr. specialistas št. srž. D. Kalikauskas. I. Iljina Valotkė rašo apie tai, kaip prieš šimtmetį, pirmaisiais nepriklausomybės metais, rūpintasi valstybine propaganda ir jos sklaida užfrontėje (numeryje spausdinama I straipsnio dalis). Lenkijoje 1980 m. prasidėjusi streikų ir  protestų banga, kai gimė nepriklausoma profsąjunga, o vėliau ir populiarusis „Solidarumas", aptariama straipsnyje „Lenkija, 1980-ieji: pilietinis pasipriešinimas". Numerio fotoreportaže - srž. sp. I. Budzeikaitės nuotraukos iš šiuometinio tarptautinio pagarbos bėgimo, „Gyvybės ir mirties keliu".  Šių metų vasario 16 d. švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Jubiliejaus proga skaitytojams primename Lietuvos valstybės vėliavos - Trispalvės - istoriją. Daugiau

 

Ketvirtame 2017 m. KARDO numeryje spausdiname Luko Pilkausko straipsnio apie kompleksiškumo teorijos taikymą šiuolaikiniuose konfliktuose I dalį. Dr. Gediminas Molis skaitytojus kviečia nusikelti į netolimą ateitį - apžvelgti tikėtinas būsimos karybos jūroje tendencijas ir ateities jūros dronų galimybes.  Minėdami Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-ąsias metines, tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame vieną pirmųjų literatūrinių KARIŠKIŲ ŽODŽIO publikacijų - J. Buivydžio kūrinį „Kovos Krikštas", paskelbtą  1919 m. 2-4 numeriuose. Daugiau

 

Apie galingą mažo padalinio kovinę dvasią - 802 kuopos skyrių, tapusį Geriausio Sausumos pajėgų pėstininko skyriaus varžybų nugalėtoju, skaitykite 2-6 psl. Kaip Prisikėlimo rinktinės kariai rengėsi Jungtinių Tautų vadovaujamai operacijai „Minusma", sužinosite 7 psl. Atsakymą, kokie žmonės ir įvykiai nulėmė tautos likimą 1991 m. rugpjūčio pučo metu, rasite straipsnyje 8-11 psl. Kaip pratybose „Tvirtas skydas" kariai savanoriai išgelbėjo žmogaus gyvybę, skaitykite 13-14 psl. Išėjo dim. gen. ltn. Arvydo Pociaus knyga „Kaip mes atkūrėme Lietuvos kariuomenę". Savanorio kūrėjo, buvusio Lietuvos kariuomenės vado atsiminimų knyga pristatoma 15 psl. 16-19 psl. atskleidžiamos pratybose „Geležinis Vilkas" vykdytos „Suvalkų koridoriaus" operacijos detalės, jų svarba ir KASP vaidmuo. Toliau tęsiamas ir plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas su Estijos Savanorių pajėgomis „Kaitseliit".  Dainavos rinktinės karių savanorių įspūdžiai iš pratybų Estijoje aprašyti 20-24 psl. Kuopininkas KASP padalinyje - vienas iš trijų svarbiausių žmonių. Plačiau apie KASP kuopininkus, jų patirtį, darbo metodus ir lūkesčius - 28-41 psl. Kiekvienam kariui aktualią informaciją, kaip papildyta ir patobulinta kario ekipuotė palengvina tarnybą, rasite 51-53 psl. Daugiau 

 

Sprendimas: Fresh Media