Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Liepos 21 d. Rukloje Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke įvyko Vokietijos karių, baigiančių 6 mėn. tarnybą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, apdovanojimo ir palydų ceremonija.

img
Lietuvos kariuomenės Karo policijoje vyko vadų pasikeitimo ceremonija.

2017 m. liepos 21 d. Lietuvos kariuomenės Karo policijoje vyko vadų pasikeitimo ceremonija. Šias pareigas ėjusį plk. Gytį Kazoką pakeitė plk. ltn. Laimas Baliūnas, prieš tai vykdęs štabo viršininko pareigas.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės rezervo gretas papildė 43 leitenantai

2017 m. liepos 21 d. Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune įvyko Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonija. Karininko priesaiką davė ir Lietuvos kariuomenės rezervo karininkų gretas papildė trečioji po mokymų atnaujinimo, kariūnų aspirantų laida, iš viso 43 absolventai, iš kurių, 31 absolventas baigė mokymus Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, 12 absolventų - Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje.

Daugiau

img
Kryžių kalne NATO priešakiniame batalione tarnaujantys kariai pastatė kryžių

Liepos 18 d. Kryžių kalne sąjungininkų kariai, tarnaujantys NATO priešakiniame batalione, pastatė kryžių. Jį pastatyti nuspręsta gerbiant mūsų šalies tradicijas, suprantant, kokią didelę reikšmę ši vieta turi visai Lietuvai ir jos žmonėms. Tai taip pat ir NATO priešakinio bataliono tarnybos Lietuvoje įprasminimas.

Daugiau

img
Šalies ir krašto apsaugos sistemos vadovybė stebės pirmą kartą Lietuvoje vykstančias tarptautines antžeminės oro gynybos vienetų pratybas „Tobruq Legacy"

Liepos 20 d. pirmą kartą Lietuvoje vystančias tarptautines antžeminės oro gynybos vienetų pratybas „Tobruq Legacy 2017" (liet. „Tobruko palikimas 2017") stebės Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, viceministras Vytautas Umbrasas, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai, svečiai.

Daugiau

img
Prie NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje prisijungė Liuksemburgo kariai

Liepos 17 d. vakarą į Klaipėdą atvyko Liuksemburgo kariai, kurie prisijungė prie nuo šių metų pradžios Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės. Į Lietuvą atvykęs būrys Liuksemburgo karių padės užtikrinti tarptautinio karinio vieneto logistinę paramą.

Daugiau

img
Į Lietuvą atvyko antroji Olandijos karių pamaina

Šią savaitę į Lietuvą atvyko antroji Olandijos kariuomenės pamaina, kuri tarnaus NATO priešakinio bataliono, dislokuoto Rukloje, sudėtyje. Atvykstančių Olandijos pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 13 - osios lengvosios brigados, 42 - ojo Limburgse Jagers šarvuotojo pėstininkų pulko, dislokuoto Oirschot mieste, Olandijoje.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

10-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie NATO Generalinio Sekretoriaus J. Stoltenberg'o istorinį vizitą į Lietuvą, Slovėnijos Respublikos Prezidento J. E. B. Pahor'o apsilankymą Kibernetinio saugumo centre, krašto apsaugos ministro R. Karoblio vizitą JAV, Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų susitikimą, Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko vizitą į Vokietiją bei kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" rašoma apie tai, kaip buvo sutikta Lietuvos kariuomenės pirmoji Laivų apžiūros grupė, sugrįžusi iš tarptautinės operacijos SOPHIA Viduržiemio jūroje. Rubrikoje „Karinis rengimas" daugiausia dėmesio skiriama Lietuvoje vykusioms tarptautinėms pratyboms „Geležinis vilkas 2017", taip pat rasite pranešimus apie pratybas „Baltijos operacija 17", „Kardo kirtis 2017", Lietuvos karių treniruotes JAV ir sužinosite, kokie vadai rengiami Juozo Lukšos mokymo centre. „Mūsų puslapyje" sužinosime apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį Rukloje, prisiminsime Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų renginius ir kitas KAS naujienas. Vidinis puslapis dalinasi MPB „Geležinis Vilkas" 25 metų įsteigimo šventinio minėjimo Katedros aikštėje nuotraukomis. Prasmingo vasaros laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Septintajame šių metų „Kario" numeryje skaitytojus supažindiname su  pernai Lietuvoje įkurta Lengvąja pėstininkų brigada „Aukštaitija". Mokymo ir doktrinų valdybos poskyrio viršininkas mjr. Irmantas Braziulis rašo apie dalies kariuomenės arsenale esančių pusiau automatinių šautuvų M14 modernizavimą. Lietuvos karo medikus ir jų kolegas iš užsienio jaudinančios temos atspindėtos reportaže iš Kaune vykusios tarptautinės karo ir ekstremalios medicinos konferencijos. Reikšmingiausius kariuomenės sporto įvykius straipsnyje „Pergalių sezonas" apžvelgia Ilona Skujaitė. Apie įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių siekį ugdyti jaunųjų šalies gyventojų patriotizmą skaitykite rašinyje „Karinė edukacija: įsitraukia bendruomenės ir moksleiviai". Karinių oro pajėgų karininkas mjr. Marius Milieška, dalyvaujantis Jungtinių Tautų misijoje Malyje, aptaria ten vykdomą situacijos stabilizavimo operaciją ir tenykštes gyvenimo sąlygas. Tuos, ką svaigina naujų rusiškų ginklų žvangesys, tikimės, prablaivys Gustavo Štrimo straipsnis „Neturintys analogų: XXI a. Rusijos ginkluotės nesėkmės".  Iš užsienio spaudoje analizuojamų temų šįkart atkreipiame dėmesį į nuomonę, kad geografinė padėtis daro Baltijos jūrą potencialaus konflikto tarp Rusijos ir NATO židiniu. Alfredo Pliadžio ir j. eil. Ievos Budzeikaitės fotoreportaže - didžiausios šių metų pratybos Lietuvoje „Geležinis Vilkas 2017". Apie Didžiosios Kovos apygardos kovotojus ir partizanų vadų sukakčių minėjimą rašoma skyrelyje „Valia priešinis". Daugiau

 

 

Antrajame šių metų KARDO numeryje spausdiname divizijos generolo Stasio Raštikio dukros Meilutės Raštikytės-Alksnienės sukrečiantį pasakojimą apie sovietų persekiotos kariuomenės vado šeimos likimą. Daugelis žino, kad Černobylio katastrofos metu į orą buvo išmesta iki 190 t radioaktyvių medžiagų, tačiau tai - toli gražu ne visas mus pasiekęs „spindulingasis" praeities palikimas. Jis aptariamas straipsnyje „Nematomi pavojai: radioaktyvusis paveldas". Į klausimą, kokia bus ateities oro gynybos ankstyvojo įspėjimo ir kontrolės sistema, pakeisianti E-3 AWACS, savo straipsnyje stengiasi atsakyti dr. Gediminas Molis. Su Pivkos mieste, Slovėnijos pietvakariuose, įsikūrusiu karo istorijos parku ir muziejumi (Park Vojaške Zgodovine Pivka), mus supažindina Erika Kisieliūtė.

Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media