Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Birželio 23 d. baigiasi didžiausios šių metų tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”. Pratybų uždarymo ceremonijos vyks Gaižiūnų (Jonavos r.) ir  gen. Silvestro Žukausko (Švenčionių raj.) poligonuose.

img
Karinės pratybos „Geležinis vilkas 2017" artėja į pabaigą, karinio transporto kolonos judės link Klaipėdos

Birželio 22-28 dienomis prasidės Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų, pratybose „Geležinis vilkas 2017" dalyvavusių, šalių perdislokavimas į nuolatines dislokacijos vietas. Viena didesnių karių ir technikos perdislokavimo operacijų vyks maršrutu Pabradė-Klaipėda birželio 22-24 dienomis. Technika taip pat bus gabenama iš Pabradės į Marijampolę ir Panevėžį. Karinės technikos kolonas lydės Karo policija, galimi laikini eismo sutrikdymai, spūstys. Keliaujantiems į pajūrį aktualu žinoti, jog birželio 23 dieną, penktadienį, karinės technikos kolonos iš Pabradės, Ruklos ir Vilniaus į Klaipėdą pajudės anksti ryte.

 

Daugiau

img
Lietuviškas „ačiū" su vokišku akcentu - Jonavos rajono gyventojams

Tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017" kariai dėkoja Jonavos r. gyventojams už suteiktą paramą ir sudarytas sąlygas treniruotis „Geležinis vilkas 2017" metu.

 

Daugiau

img
Sausumos pajėgų vadas apdovanotas Vokietijos kariuomenės aukso garbės kryžiumi

Birželio 20 dieną, pratybų „Geležinis vilkas" svečių ir žiniasklaidos dienos metu, Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. ltn. Jorg Vollmer įteikė aukšto rango apdovanojimą - Vokietijos kariuomenės aukso garbės kryžių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadui brg. gen. Valdemarui Rupšiui už ypatingą indėlį ir pastangas stiprinant dvišalį bendradarbiavimą tarp šalių sausumos pajėgų.

Daugiau

img
Į eismo įvykį Marijampolės rajone pateko Jungtinių Amerikos Valstijų kariai

Birželio 20 d. apie 13 valandą Marijampolės sav., Liepynų kaime karinis automobilis HMMWV, vairuojamas JAV kario E.W., išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio „VW Passat" ir su juo susidūrė. Per eismo įvykį sužeistos trys automobilio „VW Passat" keleivės, kurioms JAV kariai nedelsdami suteikė pirmąją pagalbą, vėliau nukentėjusiosios medicininei apžiūrai išvežtos į ligoninę. Karys transporto priemonę vairavo blaivus ir uniformuotas. Į eismo įvykį patekę JAV kariai tarnauja Minesotos Nacionalinės Gvardijos 2-ajame batalione, kuris šiuo metu dalyvauja pratybose „Geležinis Vilkas 2017".

Daugiau

img
Vokietija vertina Lietuvos kariuomenės pastangas priimant vokiečių karius Lietuvoje

Birželio 19 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas oficialiu vizitu lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu (Volker Wieker) ir Vokietijos karių asociacijos nariais.

Daugiau

img
Po operacijos „Sophia" į Lietuvą sugrįžta pirmoji Laivų apžiūros grupė

,,Jūs šioje misijoje buvote nepamainomi. Be jūsų nebūtume sugebėję sėkmingai įvykdyti operacijų, kurias vykdėme. Nuoširdžiai dėkoju už jūsų indėlį ir tikiuosi, kad ši misija dar labiau suartins mūsų šalis bendradarbiaujant kariniame kontekste. Labai tikiuosi, kad susitiksime ateityje, vykdydami kitas užduotis. Norėdamas padėkoti už jūsų darbą, įteikiu padėkos raštus Vokietijos karinio laivyno operacinės vadovybės vardu", - taip apie karius iš Lietuvos kalbėjo Vokietijos karinio laivyno operatyvinio aprūpinimo laivo „Rhein" vadas, įteikdamas simbolinius sertifikatus apie kartu nueitų (nuplauktų) jūrmylių skaičių - 13 614,5 (daugiau nei 23 tūkst. km).

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

9-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie sukomplektuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje, belgų karių rotaciją, svarbias NATO pratybas („Tvirtas kobaltas 2017", „Liepsnojantis kalavijas 2017", „Kardo kirtis 2017", „Baltijos operacija 2017"), ES gynybos ministrų ir Europos gynybos agentūros Ministrų valdybos Briuselyje  ir trijų Baltijos šalių gynybos ministrų Daugpilyje susitikimus, Ukrainos gynybos ministro arm. gen. Stepan'o Poltorak'o vizitą į Lietuvą, pastangas stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje su JAV ir Prancūzija, į Lietuvą iš JAV perdislokuotą JAV karių kovinę grupę, atvykusius į pratybas karius iš Portugalijos ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Karinis rengimas" rasite pranešimus apie paramos netiesiogine ugnimi pratybas „Ugninis griausmas 2017", Panevėžyje vykusias pratybas „Karaliaus kirtis 2017", o Juozo Lukšos mokymo centre organizuotas kasmetines SP žvalgybos padalinių individualių įgūdžių pratybas „Žvalgo akis 2017". „Mūsų puslapyje" rašoma apie Ministro Pirmininko S. Skvernelio apsilankymą LK JŠ, dešimtąjį tarptautinį viduramžių riterių turnyrą Kaune, „Jūrinių mazgų" apdovanojimo ceremoniją, žygį Aukštaitijos partizanams pagerbti, Varėnoje tarnaujantį geriausią KASP Pėstininkų skyrių ir kitas KAS aktualijas bei naujienas. Įdomaus laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Šeštajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite: Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos 25-ąjį gimtadienį pasitinka atsinaujinusios. Tęsdami Laisvės karžygių pasakojimus šį kartą supažindiname su dar vienu lietuviu, tarnavusiu Didžiosios Britanijos kariuomenėje II pasaulinio karo metais - Škotijos kalniečiu Jonu Stepsiu, anglų vadintu John Millar. Apie Jungtinių Amerikos valstijų žvalgybų reformas ir jų gebėjimą reaguoti į naujus saugumo iššūkius rašo mjr. Donatas Palavenis ir kpt. Gediminas Palavenis. Cheminio ginklo panaudojimo atvejus pilietinio karo draskomoje Sirijoje ir JAV atsaką - 59 sparnuotųjų raketų „Tomahawk" smūgį al Šairato oro bazei - analizuoja Gustavas Štrimas. Įspūdžiais iš stažuotės NATO mokykloje Oberamergau (Bavarijos žemė, Vokietija) dalijasi Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrio vadas vyr. ltn. Martynas Žukovas. Su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų oro gynybos ginkluotės raida supažindina Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas Tomas Kizelevičius. Iš užsienio spaudoje gvildenamų temų atkreipiame dėmesį į Europos gynybos politikos klausimus. Ievos Budzeikaitės ir Alfredo Pliadžio fotoreportaže - kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė „Mes - tai Jūs" Panevėžyje. Su Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanų žygiu 1949 m., tikintis pasiekti amerikiečių okupacinę zoną Vakarų Vokietijoje, supažindina brolių Algirdo ir Vlado Freigofų dienoraščiai, skelbiami tradiciniame žurnalo skyrelyje „Valia priešintis".
Daugiau

 

 

Antrajame šių metų KARDO numeryje spausdiname divizijos generolo Stasio Raštikio dukros Meilutės Raštikytės-Alksnienės sukrečiantį pasakojimą apie sovietų persekiotos kariuomenės vado šeimos likimą. Daugelis žino, kad Černobylio katastrofos metu į orą buvo išmesta iki 190 t radioaktyvių medžiagų, tačiau tai - toli gražu ne visas mus pasiekęs „spindulingasis" praeities palikimas. Jis aptariamas straipsnyje „Nematomi pavojai: radioaktyvusis paveldas". Į klausimą, kokia bus ateities oro gynybos ankstyvojo įspėjimo ir kontrolės sistema, pakeisianti E-3 AWACS, savo straipsnyje stengiasi atsakyti dr. Gediminas Molis. Su Pivkos mieste, Slovėnijos pietvakariuose, įsikūrusiu karo istorijos parku ir muziejumi (Park Vojaške Zgodovine Pivka), mus supažindina Erika Kisieliūtė.

Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media