Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dariaus ir Girėno medalis

Dariaus ir Girėno medalis

Dariaus ir Girėno medalis – krašto apsaugos sistemos ir susisiekimo ministerijos apdovanojimas, įteikiamas krašto apsaugos ministro arba susisiekimo ministro. Iki 2003 m. gruodžio 15 d. tai buvo valstybinis apdovanojimas.

Dariaus ir Girėno medalis įsteigtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 metais atliktam skrydžiui per Atlantą įamžinti ir skiriamas pagerbti asmenims, ypač nusipelniusiems Lietuvos aviacijai. Dariaus ir Girėno medaliu apdovanojami Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių piliečiai, taip pat asmenys be pilietybės.

Dariaus ir Girėno medalis yra bronzinis, apskritas. Priekinėje medalio pusėje – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno atvaizdai, apačioje puslankiu aplink – įrašas „Darius ir Girėnas”, o krašte – 1,5 mm pločio ir 0,5 mm aukščio briauna. Kitos medalio pusės krašte yra tokia pat briauna, kaip ir priekinėje medalio pusėje, centre – Dariaus ir Girėno maršrutą žyminti linija kontinentų silueto fone ir įrašas „1933 07 15-17. Už nuopelnus Lietuvos aviacijai”. Medalio kaspinas – žydras su dviem žaliomis juostelėmis. Medalio pakaitas yra medalio kaspino spalvų juostelė.

Dariaus ir Girėno medaliu paprastai apdovanojama S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą metinių proga. Asmenis, ypač nusipelniusius Lietuvos karo aviacijai, Dariaus ir Girėno medaliu apdovanoja krašto apsaugos ministras, o asmenis, ypač nusipelniusius Lietuvos civilinei aviacijai – susisiekimo ministras. Antrą kartą Dariaus ir Girėno medaliu neapdovanojama. Apdovanojimui Dariaus ir Girėno medaliu neteikiami asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus.

Asmenų teikimo apdovanojimui Dariaus ir Girėno medaliu tvarką nustato krašto apsaugos ministras ir susisiekimo ministras.

Apdovanotam Dariaus ir Girėno medaliu asmeniui įteikiamas medalis, jo pakaitas ir krašto apsaugos ar susisiekimo ministro pasirašytas ir antspaudu patvirtintas medalio liudijimas. Kai apdovanotasis nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą arba atsisako apdovanojimo, krašto apsaugos ar susisiekimo ministras gali išbraukti šį asmenį iš apdovanotųjų sąrašo. Asmuo, išbrauktas iš apdovanotųjų sąrašo, jam įteiktą medalį, pakaitą ir medalio liudijimą privalo grąžinti apdovanotojui.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media