Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karo lakūnų garbės ženklas „Plieno sparnai“

 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karo lakūnų garbės ženklas „Plieno sparnai" (toliau - Garbės ženklas) yra pajėgų lygmens apdovanojimas, kuriuo apdovanojama už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų veiklą (toliau - KOP).

 

Garbės ženklu apdovanojami:

Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių karinės aviacijos lakūnai;

Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių kariuomenių kariai ir civiliai asmenys.

 

Garbės ženklu apdovanojamas KOP lakūnas turi būti ne mažiau kaip 10 metų ištarnavęs lakūnu KOP ir per paskutinius 5 metus dėl savo kaltės nepatyręs aviacinių incidentų, pasižymintis profesiniu ir organizaciniu veiklumu, gerai vertinamas tiesioginio vado (viršininko) arba kitaip nusipelnęs KOP.

 

Apdovanoti pasižymėjusius karius ar asmenis teikia KOP vadas, dalinių vadai arba Garbės ženklo „Plieno sparnai" tarybos nariai.

 

Garbės ženklo „Plieno sparnai" taryba (toliau - Taryba) sudaroma KOP vado įsakymu iš penkių KOP tarnaujančių lakūnų, Garbės ženklo „Plieno sparnai" kavalierių, kurių vienas yra skiriamas Tarybos pirmininku. Taryba svarsto apdovanojimo Garbės ženklu arba jo atėmimo klausimus.

 

Tarybos rekomendacijos įforminamos protokolu ir teikiamos tvirtinti KOP vadui, o kai apdovanoti teikiamas KOP vadas - dar ir Lietuvos kariuomenės vadui, kuris priima galutinį sprendimą. Garbės ženklu apdovanojama KOP vado (Lietuvos kariuomenės vado) įsakymu.

 

Garbės ženklą įteikia KOP vadas (KOP vadui - Lietuvos kariuomenės vadas) iškilmingoje aplinkoje. Kartu įteikiamas liudijimas su Tarybos pirmininko ir KOP vado (Lietuvos kariuomenės vado) parašais ir antspaudu.

 

Garbės ženklo aprašymas:

 

Garbės ženklas sidabrinis, dviejų stilizuotų metalo sparnų pavidalo. Garbės ženklo matmenys: aukštis 18 mm, plotis 62 mm, storis 4 mm; 

Aversas - septyniuose horizontuose sukomponuoti 15 trikampių kniedžių sujungti sparnai, centre - su baltu emaliu dengtas į dešinę pasviręs Vyčio Kryžius juodu pakraščiu. Sparnas iš kairės mažesnis.

Reversas lygus, jame iškaltas Garbės ženklo eilės numeris.

Tvirtiklis - dvi smeigės su fiksatoriais.

Garbės ženklo miniatiūros visi matmenys du kartus mažesni už Garbės ženklo matmenis.

Garbės ženklas ir jo miniatiūra yra numeruojami, pradedant nuo Nr.101.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-08
Sprendimas: Fresh Media