Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės medalis "Sužeistajam"

 

Lietuvos kariuomenės medalis „Sužeistajam”

 

 

Lietuvos kariuomenės medaliu „Sužeistajam" (toliau - Medalis) apdovanojama už sužeidimą tarptautinių operacijų metu, saugant ir ginant valstybės suverenitetą, teritorijos, oro erdvės bei teritorinės jūros ir išimtinės ekonominės zonos neliečiamybę, ginant valstybę nuo agresijos ar kitokio ginkluoto užpuolimo.

 

Medaliu gali būti apdovanojami tikrosios karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariai ir krašto apsaugos sistemos civiliai asmenys, sužeisti vykdant tarnybines pareigas, išskyrus atvejus, kai sužeidimą patyrė dėl savo paties kaltės.

 

Medalis įteikiamas tik apdovanojant šiuo Medaliu pirmą kartą. Apdovanojant Medaliu pakartotinai, įteikiami arabiški bronzos spalvos 5 mm aukščio ir pločio skaičiai, segami Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Skaičius 2 žymi antrą, 3 - trečią, 4 - ketvirtą apdovanojimą ir t.t.

 

Aversas -  Medalis yra apskritimo formos, vieno plokštuminio elemento, jo skersmuo - 32 mm, perimetro aukštis - 0,6 mm, centrinė dalis iškilusi 1 mm. Medalis gaminamas iš bronzos.

Medalio apskritimo centre pavaizduotas simbolis „širdis", perkirsta raudonos spalvos laužtine linija (naudojamas emalis). Aplink „širdį" simetriškai įkomponuoti trys strėlės antgaliai. „Širdis" įkomponuota įdubime, iš kurio centro išeina spinduliai. Centrinę kompoziciją gaubia ąžuolo ir lauro lapų girlianda.

Reversas lygus.

Kaspinas - 32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis. Centrinis dryžis yra 6 mm pločio, raudonos spalvos. Nuo jo į kraštus eina2 mm pločio pilkos spalvos dryželiai, už jų į abi puses - 9 mm pločio tamsiai raudonos spalvos dryželiai, už šių dryželių - 1 mm pločio pilkos spalvos dryželiai. Muaro kraštuose - 1 mm pločio raudonos spalvos dryželiai.

Tvirtiklis - dvi gofruotos smeigės su fiksatoriais. Smeigės viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-27
Sprendimas: Fresh Media