Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės pajėgų medalis pajėgų "Už pavyzdingą tarnybą"

Lietuvos kariuomenės pajėgų medalis pajėgų „Už pavyzdingą tarnybą”

 

 

 

Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pavyzdingą tarnybą" (toliau - Medalis) apdovanojama už pavyzdingą tarnybą, uolų ir iniciatyvų pareigų atlikimą.

 

Medaliu gali būti apdovanojami tikrosios karo tarnybos kariai (išskyrus karininkus), pavyzdingai atliekantys tarnybą ir neturintys galiojančių drausminių nuobaudų ir užsienio valstybių kariai (išskyrus karininkus), šia tvarka:

privalomosios karo tarnybos kariai - baigę privalomąją karo tarnybą;

profesinės karo tarnybos kariai - ištarnavę krašto apsaugos sistemoje ne mažiau kaip penkerius metus;

užsienio valstybių kariai - sėkmingai baigę įgyvendinti tarptautiniuose sisitarimuose apibrėžtą projektą ar sėkmingai dalyvavę tarptautinėse pratybose.

 

Antrą, trečią ir ketvirtą kartą gali būti apdovanojami Medaliu praėjus ne mažiau kaip 5 metams po paskutinio apdovanojimo juo.


Medalis įteikiamas tik apdovanojant šiuo Medaliu pirmą kartą. Apdovanojant Medaliu pakartotinai, įteikiami bronzos, sidabro ar aukso spalvos Gedimino stulpai, segami Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Bronziniai Gedimino stulpai žymi antrą, Sidabriniai - trečią, o Auksiniai - ketvirtą apdovanojimą.

 

Aversas - Medalis yra apskritimo formos, vieno plokštuminio elemento, 32 mm skersmens, su kyšančiais lygiakraščio trikampio kampais.

Gaminamas iš balto metalo (sidabruotas) apskritimas ant kurio iškilęs lygiakraštis trikampis, kurio kampai įkirpti, su dviem įspaustais laipteliais. Trikampio kraštinės su nuolydžiu į išorę,  išdekoruotos keliais laipteliais. Centrinis trikampio laukas įspaustas ir dekoruotas.

Trikampyje vertikaliai įkomponuotas 0,8 mm aukščio kalavijas su ąžuolo lapų vainiku. Paviršius lygus, blizgantis.

Reversas lygus.

Kaspinas - 32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis, pritvirtintas prie metalinio skydelio, centrinis dryžis 16 mm pločio pilkos spalvos, į abu kraštus eina 2 mm pločio baltos spalvos, 3 mm žalios spalvos ir 3 mm geltonos spalvos dryžiai.

Kaspinas prisegamas lankeliu, pervertu per Medalio kilputę.

Tvirtiklis - dvi smeigės su fiksatoriais, viršutinėje kaspino dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-27
Sprendimas: Fresh Media