Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariai Danijoje dalyvavo priešlėktuvinės oro gynybos sistemos „Stinger“ šaudymo pratybose

2010-07-01
image

Vaizdo medžiaga 

 

Birželio 13–18 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai Danijoje, Gnibeno kariniame poligone, dalyvavo artimojo nuotolio priešlėktuvinės oro gynybos sistemos „Stinger“ kovinio šaudymo pratybose į oro taikinius.

 

Tokios kovinio šaudymo pratybos Lietuvos kariams Danijoje organizuojamos jau trečią kartą pagal Danijos ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimo programą. Šiemet, kaip ir pirmaisiais metais, per pratybas buvo šaudoma į bepiločius orlaivius, praėjusiais metais buvo šaudoma į „žemė-oras“ tipo raketas.

 

Ruošdamiesi lauko pratyboms, Oro gynybos bataliono kariai Lietuvoje treniravosi su turimais „Stinger“ sistemos paleidikliais, vėliau Danijoje – su virtualios atakos kontrolės treniruokliu „Dome“. Šis treniruoklis įrengtas kupolo formos patalpoje su ekranu, kuriame atvaizduojama oro erdvė, tariami orlaiviai, mūšio eiga. Naudodami treniruoklį, grandžių vadai ir paleidiklių operatoriai tobulino taikymo į įvairių tipų orlaivius įgūdžius.

 

Lietuvos kariai pratybose pasirodė sėkmingai: paleidiklių operatorius jaunesnysis seržantas V. Vaitiekūnas pirmuoju šūviu, o operatorius seržantas L. Masiokas antruoju šūviu tiesioginiu pataikymu sunaikino taikinius. Puikus oras, saulėta, giedra ir nevėjuota diena padėjo anksti aptikti taikinius ir sunaikinti juos iš maksimalaus nuotolio. Po tokių tikslių šaudymų Lietuvos šauliai susilaukė gerų žodžių iš Danijos kariuomenės atstovų.

 

Po pratybų Danijos kolegos Lietuvos kariams surengė ekskursiją į Danijos sostinę Kopenhagą.

 

Kovinio šaudymo pratybos iš artimo nuotolio priešlėktuvinės oro gynybos sistemos „Stinger“ Danijoje surengtos paskutinį kartą.


OGB 3-os oro gynybos baterijos vado pavaduotojas vyresnysis leitenantas Ignas Vėžys.


OGB nuotraukos:

Titulinė: Šūvis iš nešiojamojo zenitinio raketinio komplekso „Stinger“.
Paleidžiamas bepilotis orlaivis.
Šaulys ruošiasi šūviui.
Numuštas bepilotis orlaivis.
Numuštas taikinys.

 

2016-04-21 18:55

Hollie

Holy coiscne data batman. Lol!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media