Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Misijai Goro provincijoje ruošiasi dvyliktoji Lietuvos karių pamaina

2010-07-29
image

Liepos 26-30 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Jonavos r., Rukla) kariai dalyvauja pasirengimo tarptautinei misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) pratybose. Daugiausia iš Algirdo bataliono karių suformuota PAG dvyliktoji Lietuvos karių pamaina tarnybą iš dabar tarnaujančios vienuoliktosios pamainos perims šių metų lapkritį.

 

Per pratybas kariams skaitomos paskaitos apie Afganistano istoriją, politinę ir ekonominę situaciją, geografiją, klimato sąlygas. Dėmesys taip pat skiriamas Afganistano kultūrinės įvairovės, tradicijų, Goro provincijos etninių grupių pažinimui ir bendravimo su vietiniais gyventojais ypatumams. Kariai supažindinami su Islamo religijos pagrindais, jos įtaka visuomenėje ir religinių grupių tarpusavio santykiais Afganistane ir Goro provincijoje.

 

Šių pratybų metu savo žiniomis ir įgyta patirtimi pasidalys misijoje Afganistane tarnavę ankstesnių Goro provincijos atkūrimo grupių kariai.

 

Pagrindinis pratybų tikslas - sudaryti tinkamas sąlygas kariams pasiruošti tarptautinei misijai Afganistane ir suteikti pakankamai žinių sėkmingam operacijos vykdymui.

 

Algirdo batalionas jau antrą kartą ruošiasi misijai Afganistane; šio dalinio kovinė vėliava jau yra paženklinta juosta su pasidabruotu ženklu ir plokštele, žyminčia, kad ši vėliava kartu su Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės trečiąja Lietuvos karių pamaina (PAG-3) misijoje Afganistane dalyvavo 2006 metais.

 

Nemaža dalis Algirdo bataliono karių, skirtų į PAG-12, jau turi tarptautinių operacijų patirties - yra vykdę užduotis Balkanų regione, Irake ir Afganistane.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 


Parengė: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Ainaras Jonaitis, tel. 8 699 36 793.

Algirdo bataliono archyvo nuotr. - PAG trečioji Lietuvos karių pamaina

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media