Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokomajame pulke lankėsi Rusijos ginkluotės inspektoriai

2010-07-30
image

Liepos 27-29 d. Rusijos ginkluotės kontrolės trijų inspektorių grupė lankėsi Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur atliko vertinamąjį vizitą pagal 1999 m. Vienos dokumentą.

 

Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

 

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų.

 

Šiais metais tai trečias Rusijos karinių atstovų apsilankymas Lietuvos kariuomenės daliniuose. Pirmąją inspekciją ekspertai atliko birželio pirmąją savaite, birželio antrąją savaitę vyko žvalgomasis skrydis virš Lietuvos teritorijos pagal Atviros oro erdvės sutartį.

 

Vieną vertinimo vizitą Rusijoje (Kaliningrado srityje) Lietuvos ekspertai atliko praėjusiais metais.

 

 

Nuotr. - Mokomojo pulko 

 

Pastaba žurnalistams: daugiau informacijos apie Rusijos inspektorių grupės lankymąsi kreiptis į palydos grupės vadovą mjr. Zbignevą Žuloną, tel. 8686 84 616.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media