Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Žurnalistų žygis Specialiųjų operacijų pajėgų padalinyje

2010-07-12
image

Liepos 9–10 d. daugiau nei dešimt Lietuvos žurnalistų, besidominčių kariuomenės tema, dalyvavo Žurnalistų žygyje Specialiųjų operacijų pajėgų padalinyje, Vytauto Didžiojo jėgerių batalione Kaune.

 

Pusdienį praleidę kartu su Specialiųjų operacijų pajėgų kariais žurnalistai susipažino su dalinio ginkluote ir vienu iš moderniausių kariuomenės ginklų automatiniu šautuvu G-36, mokėsi topografijos pagrindų, išėjo trumpą žvalgų taktikos kursą – kaip naudojant nebylaus valdymo signalus organizuotai judėti, įveikti kliūtis, organizuoti gynybą, o taip pat išmėgino nusileidimą daugiaaukščio pastato siena panaudojant virves.

 

Jėgerių batalionas yra vadinamas „vartais“ į Specialiųjų operacijų pajėgas. Tarnybą šiame padalinyje pradeda beveik visi pajėgų kariai. Jėgeriai teikia paramą Specialiųjų operacijų pajėgų koviniams vienetams kontrteroristinių ir kitų specialiųjų operacijų metu, vykdo specialiąją žvalgybą. Bataliono kariai yra ruošiami kovoti mažų padalinių sudėtyje, infiltruotis iš oro, vandens, sausumos transporto priemonių, veikti kalnuotoje vietovėje ir įvairiose klimatinėse zonose.

 

Jėgerių tarnybos ypatumus išmėgimo ir žygio dalyviai. Pasibaigus apmokymams žygio dalyviams paskelbiamas kovinis įsakymas. Žurnalistams skiriama užduotis – įsiskverbti į priešo teritoriją, nustatyti ir išžvalgyti radijo retransliatoriaus buvimo vietą, surinktą informaciją apie objektą ir šalia pastebėtas priešo pajėgas koduota kalba radijo ryšiu perduoti aukštesniam štabui, po to – nepastebėtiems atsitraukti. Užduotį atlikti privaloma ne vėliau kaip iki 6 val. ryto.

 

Prisidengus tamsa žygio dalyviai kariniu transportu „permetami“ į „priešo teritoriją“ poligone ir, pasidaliję į skyrius Alfa ir Bravo, pradeda operaciją. Priartėję prie priešo, skyriai susijungia, įkuria bendrą patrulio bazę ir pasikeisdami, nedidelėmis grupėmis pradeda vykdyti priešo pajėgų žvalgybą. Operacija vyksta sklandžiai – įrengiami du žvalgybos postai, kuriuose pasikeisdami budi žygio dalyviai, likę bazėje vieni ilsisi, kiti vykdo apsaugą. Paryčiais, padedami instruktorių, žygio dalyviams pavyksta nustatyti objekto buvimo vietą, reikalinga informacija surinkta ir perduota.

 

Brėkšta. Operacijos dalyviai skubinasi nepastebimai atsitraukti į saugią vietą, tačiau priešas juos pastebi, įvyksta susišaudymas. Pasinaudojus dūmų priedanga operacijos dalyviams pavyksta saugiai atsitraukti. Išsikviečiama parama organizuoti priešo pastebėtų dalyvių atsitraukimą. Žygio dalyviai atsitraukia kariniais džipais, vėliau tenka įveikti vandens kliūtį – gumine valtimi perplaukti tvenkinį. Iki saugios vietos lieka pusantro kilometro ir labai mažai laiko. Paskutinis etapas netikėtai kiek komplikuojasi – paaiškėja, kad naktinės operacijos išvargintiems skyriams teks nešti ne tik savo amuniciją, kuprines, bet ir po sunkią šovinių ir neidentifikuoto turinio dėžę. Žurnalistai užduotį išsprendžia greitai – improvizuojami neštuvai, organizuojami dalyviai, pakaitomis nešantys krovinį, kiti vykdo apsaugą. Operacijos dalyviai atsitraukia be nuostolių. Operacija įvykdyta.

 

Žurnalistų žygiai – tradiciniai. Juos Krašto apsaugos ministerija kartu su kariuomene organizuoja nuo 2000 metų. Šiemet žygis išskirtinis, pirmą kartą surengtas Specialiosiose operacijų pajėgose.

 

Tokių žygių tikslas – suteikti žurnalistams galimybę iš arčiau pažvelgti į karių gyvenimą, susipažindinti su karių vykdomomis užduotimis, leidžiant patiems jas įvykdyti. Paskutinį kartą toks Žurnalistų žygis buvo surengtas 2008 m.

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media