Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai tęsia audros padarinių Kaune likvidavimo darbus

2010-09-06
image

Rugpjūčio 27 d. oficialiu prašymu jau ketvirtą kartą į Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę kreipėsi Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas su prašymu pratęsti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių teikiamą pagalbą Kauno miesto savivaldybei tvarkant vėtros padarinius. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybei priėmus teigiamą sprendimą, karių pagalba pratęsta iki rugsėjo 14 d. Šis sprendimas suderintas ir su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD). Inžinerijos batalionas skirs tuos pačius pajėgumus, kaip ir praėjusiomis savaitėmis.

 

Planuojama, kad priklausomai nuo darbų apimties bus skiriama apie 20 Inžinerijos bataliono karių vykdyti nustatyto rajono tvarkymą.

 

Kariuomenė, atsižvelgdama į 2010 m. rugpjūčio 9 d. Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vardu gautą Kauno savivaldybės prašymą dėl kariuomenės pagalbos audros padariniams šalinti ir suderinusi su PAGD, jau kitą dieną pagalbai skyrė 26 Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karius ir specialią inžinerinę techniką: sunkvežimius, benzininius pjūklus, krautuvą.

 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas nustato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariniai vienetai gali būti pasitelkiami teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms gelbėjimo užduotims atlikti gavę Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra ekstremalios situacijos židinys, administracijos direktoriaus rašytinį prašymą.

 

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt.

 


Asmuo ryšiams - Inžinerijos bataliono atstovas kpt. Albertas Kuzmickas, mob. tel. 8610 39 674

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media