Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos batalionas iškilmingai paminėjo 10-ąsias įkūrimo metines

2010-08-30
image

Rugpjūčio 28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas minėjo 10-ąsias bataliono įkūrimo metines. Jubiliejaus renginiuose dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, pirmasis bataliono vadas pulkininkas Remigijus Daujotis, bataliono veteranai, kitų kariuomenės dalinių vadai.

 

Šventė prasidėjo batalione iškilminga rikiuote, kurios metu Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita įteikė ne vieną apdovanojimą. Net šešiolika karių buvo apdovanoti medaliais „Už pasižymėjimą“, „Už pavyzdingą tarnybą“ ir padėkos raštais. Pirmasis bataliono vadas pulkininkas Remigijus Daujotis pasidžiaugė, kad taip šauniai yra tęsiami darbai, kuriuos jis pradėjo ir kad dabartinis vadas pagaliau įvykdė savo pažadą ir turės jau kovinę vėliavą. Bataliono vadas majoras Ričardas Jarusevičius pasveikino visus su neeiline švente, padėkojo svečiams, kurie atvyko kartu pasidžiaugti bataliono švente bei padėkojo kariams už nuveiktus darbus.

 

Vėliau brigados generolas Artūras Leita kartu su pulkininku Remigiju Daujočiu atidengė prie štabo lentą su naujuoju tarnybos ženklu. Liepos mėnesį patvirtintas naujasis tarnybos ženklas – strėle peršautas paukščio sparnas, pakeitė ženklą, vaizdavusį taikiklio tinklelyje atsidūrusio lėktuvo siluetą.

 

Šią progą, siekiant dar geriau įprasminti bataliono veiklos 10–ąsias įkūrimo metines, buvo nupieštas specialus grafitis ant dalinio pastato sienos. Maždaug 30 metrų pločio ir 3,5 metrų aukščio piešinys yra matomas nuo bataliono kareivinių ir štabo. Graffityje pavaizduota bataliono technika ir ginkluotė. Kairiajame krašte užrašas Lietuva daugeliui užduoda klausimą, o kas ten parašyta. Piešinį nemokamai nupiešė Radviliškio miesto moksleivis Lukas Jankevičius, kuris užėmė antrą vietą Radviliškio kultūros centro kartu su batalionu organizuotame konkurse, su pagalbininkais Mantu Ragulevičiu ir Deividu Daugėla.

Po šventinės rikiuotės visa bataliono karių kolona patraukė į Radviliškio Šv. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, o technika su ginkluote važiavo į miesto centrą. Trankių būgnų ir darnios karių rikiuotės nustebinti miestelėnai ir svečiai negailėjo kariams šypsenų ir plojimų. Bažnyčioje šv. mišias aukojo Karinių oro pajėgų vyresnysis kapelionas majoras Virginijus Veilentas kartu su batalionui priskirtu kapelionu kapitonu Tomu Reiniu.

 

Mišioms pasibaigus, kariai vyko į Radviliškio miesto centrą, kur tesėsi antroji renginio dalis. Į iškilmingą minėjimą atvyko krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Kazimieras Kuzminskas ir Algimantas Salamakinas, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis su tarybos nariais, kitų dalinių vadai bei viršininkai, kiti garbūs svečiai. Iškilmingos ceremonijos metu krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė batalionui įteikė kovinę vėliavą. Simbolines vinis į vėliavos kotą įkalė ministrė Rasa Juknevičienė, Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita, pirmasis bataliono vadas pulkininkas Remigijus Daujotis, KOP vyresnysis kapelionas majoras Virginijus Veilentas bei bataliono vadas majoras Ričardas Jarusevičius. Įkalus vinutes į vėliavos kotą, kapelionas majoras Virginijus Veilentas pašventino ją, o Krašto apsaugos ministrė vėliavą perdavė į tvirtas bataliono vado majoro Ričardo Jarusevičiaus rankas.

 

Oro gynybos batalionas gavo labai gražią kovinę dalinio vėliavą. Joje vaizduojamas puolančio paukščio juodas sparnas, peršautas iš žemės paleista sidabro spalvos strėle. Sparnas simbolizuoja priešą ir grėsmę, strėlė – ginkluotą pasipriešinimą, peršautas sparnas – nukautą priešą ir pašalintą grėsmę. Kovinės vėliavos – karinių tradicijų tęsimas.

 

Šventėje kalbėjusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pasidžiaugė, kad jai malonu įteikti kovinę vėliavą vienam iš jauniausių batalionų, prisiminė šio krašto patriotus, įvairiais laikais kovojusius už krašto laisvę ir gerovę bei tikėdama, kad bataliono kariai taip pat garbingai tęs valstybingumo idealus. Ją pakeitęs rajono meras Antanas Čepononis džiaugėsi bataliono kaimynyste, glaudžiu rajono savivaldybės institucijų bei karių bendradarbiavimu. Jis akcentavo, kad istorijos tarpsnyje dešimt metų gal ir yra mažai, bet žmogaus gyvenime bei atkurtos nepriklausomos valstybės, kuriai šiemet buvo dvidešimt metų – tai jau nemažai.

 

Pasibaigus istoriniam vėliavos įteikimo momentui penki bataliono kariai gavo aukštesnius karinius laipsnius. Vėliau savo pasirodymus atliko Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopos kariai. Pasibaigus karių programai miesto skverelyje nugriaudėjo senovinės patrankos šūviai. Salvės buvo skirtos Lietuvos kariuomenei, Karinėms oro pajėgoms bei Oro gynybos batalionui. Oficialiąją šventės dalį užbaigė bataliono karių ir ginkluotės paradas miesto gatvėmis, linksmus maršus grojo Karinių oro pajėgų orkestras. Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje su karšto apsaugos ministre prie pergalės deivės Nikės skulptūros.

 

Taip jau sutapo, kad bataliono gimtadienis šiemet buvo minimas kartu su Radviliškio – „geležinkelininkų sostinės“, miesto švente. Taigi popiet bataliono kariai įsiliejo į miesto šventę. Jie Kultūros ir poilsio parke demonstravo savo ginkluotę ir techniką, susirinkusius vaišinio kareiviška koše bei arbata.

 

Miesto šventėje pasirodė atlikėjai Egidijus Sipavičius ir grupė „Studija“, Vytautas Šiškauskas, pop grupė „Tekila“, jaunosios žvaigždutės „Grūdas“ ir „Dūmas“. Neliko nuskriausti ir ekstremalaus sporto mėgėjai. Stipriausi Lietuvos vyrai: Žydrūnas Savickas ir Vidas Blekaitis demonstravo savo pasirodymus, bandė traukti šilumvežio lokomotyvą.

Puiki šventė, kurią aplenkė beveik visoje šalyje krentantis lietus, baigėsi diskoteka jaunimui.

 

Raimundas Kovas, Oro gynybos batalionas
Foto: Raimundo Kovo ir Giedrės Maksimovicz (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media