Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų vadas dalyvavo tarptautinėje karių sielovados konferencijoje Vokietijoje

2010-09-30
image

Rugsėjo 27-29 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pirmą kartą atstovavo Lietuvos karius krikščionis Berlyne vykusioje Tarptautinio karinio apostolato (pranc. Apostolat Militaire International, AMI) organizacijos metinėje generalinėje asamblėjoje ir konferencijoje.

 

Šiemetinėje konferencijoje dalyvavo kariai pasauliečiai, karo kapelionai ir vyskupai iš 13 šalių. Joje buvo aptarti tautų požiūriai į laisvę, karių laisvė ir saugumas, karių etikos principai, svarbūs Europos visuomenės bei ginkluotųjų pajėgų pokyčiai, apžvelgta religinė ir dvasinė padėtis kai kurių Europos šalių kariuomenėse.

 

Šiemet sukanka dešimt metų, kai AMI organizacija generalinės asamblėjos Romoje metu išleido deklaraciją, kurioje pradėjo nagrinėti kaip krikščionys, tarnaujantys viso pasaulio karinėse pajėgose, supranta taiką ir pasaulinę žmonių giminystę.

 

2005 m. analogiška AMI organizacijos asamblėja buvo surengta Lietuvoje, Lietuvos kariuomenės Gen. Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

 

Ilgametis Lietuvos karių dalyvavimas krikščioniškos karių organizacijos veikloje rodo, kad jiems rūpi krikščioniškosios vertybės ir kad kariai sąmoningai supranta savo, kaip pasauliečių, pareigą šias vertybes skleisti savo aplinkoje.

 

 

Naudota informacija iš http://www.katholische-militaerseelsorge.de/index.php?id=220

 

kpt. Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas

mob. 8 640 45380
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media