Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Brigados „Geležinis Vilkas

2010-11-25
image

Lapkričio 22-26 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo kariai Hadersleve, Danijoje, dalyvauja Danijos divizijos padalinių mokymuose „Keliaujantis riteris" (angl. Errant Knight). Kariai mokosi planuoti ir vykdyti gynybos operacijas Lietuvos teritorijoje kartu su NATO partneriais.

 

Mokymuose taip pat dalyvauja Danijos divizijos štabo ir šiai divizijai priskirtų Latvijos ir Estijos kariuomenių brigadų štabų personalas, Danijos karinių patarėjų grupės kariai (angl. Danish Advisory and Training Staff, DATS) - iš viso apie du šimtai žmonių.

 

Mokymuose Danijos divizijos padalinių štabų kariai tobulina pasirengimą planuoti gynybines operacijas aukštesnio tarptautinio vieneto sudėtyje pagal pratybų scenarijų, kuris yra paremtas Lietuvos teritorijos ypatumais.

 

Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadams pasirašius tarpusavio supratimo memorandumą dėl priskyrimo (angl. affiliation), 2006 metais MPB „Geležinis Vilkas" buvo priskirta Danijos kariuomenės divizijai.

 

Priskyrimo tikslas - vienos šalies apibrėžtų karinių vienetų gebėjimas pasiekti techninį, doktrininį ir procedūrinį sąveikumą su kitos šalies kariniais vienetais. Priskyrimas numato bendrą abiejų šalių karininkų darbą tarptautiniuose štabuose, bendrus mokymus ir pratybas, norint užtikrinti Lietuvos ir Danijos karinių vienetų sąveiką ir gebėjimą kartu veikti tarptautinėse operacijose.

 

Danija, savo ruožtu, yra pasirinkusi partnerystę su Didžiosios Britanijos vadovaujamu NATO šalių Jungtiniu greitojo reagavimo korpusu (angl. Allied Rapid Reaction Corps, ARRC), tai leidžia MPB „Geležinis Vilkas" kariams dalyvauti aukštesnio lygmens - korpuso pratybose.

 


MPB „Geležinis Vilkas" informacija

 

Danijos divizijos nuotraukos

Nuotraukoje nr. 2: MPB GV vadas plk. Vilmantas Tamošaitis ir štabo viršininkas plk. ltn. Alvydas Šiuparis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media