Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Goro provincijoje Lietuvos kariai minėjo kariuomenės dieną

2010-11-25
image

Lapkričio 23 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane paminėta  Lietuvos kariuomenės diena.  

 

Iškilmingos rikiuotės metu su švente karius pasveikino PAG štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Aurelijus Motiejūnas, palinkėjęs Lietuvos kariams stiprybės, ištvermės ir vienybės. „Tikiu ir neabejoju, kad mūsų šeimos, draugai ir bendražygiai tiki mumis ir didžiuojasi tuo, ką mes darome", - sveikindamas tarnybą dvyliktojoje PAG Lietuvos karių vieneto pamainoje ir pirmojoje tarptautinės policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupėje vykdančius Lietuvos karius sakė Lietuvos vadovaujamos PAG štabo viršininkas.

 

Kariuomenės dienos proga Lietuvos karius pasveikino ir Lietuvos vadovaujamoje PAG tarnaujantys ir dirbantys užsienio šalių kariai ir civiliai atstovai.

 

Po iškilmingos rikiuotės  stovyklos ramovėje kariai pažiūrėjo filmą apie Lietuvos kariuomenę - jos istoriją, tradicijas, dabartį bei iššūkius. Karius pradžiugino nuotaikingas sveikinimas iš Lietuvos, kuriame savo palinkėjimus perdavė karių žmonos su atžalomis bei grupės INCULTO nariai.

 

Vėliau karių maldos namuose buvo aukojamos šv. mišios, per kurias PAG-12 kapelionas majoras Arnoldas Valkauskas palinkėjo kariams ir jų artimiesiems mylėti vieni kitus, nestokoti bendrystės ir tikėjimo bei saugoti tai, kas yra tikra ir prasminga gyvenime.

 

 

 

PAG-12 suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, kuris jau antrą kartą vykdo pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje, pagrindu. Nemaža dalis Algirdo bataliono karių, tarnaujančių PAG-12,  jau turi tarptautinių operacijų patirties - yra vykdę panašias užduotis Balkanų regione, Irake bei Afganistane.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore - bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos sugebės pačios užtikrinti valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu, vykdant naująją NATO strategiją Afganistane, didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams. 2010 lapkričio mėnesį Gore veiklą pradėjo Lietuvos vadovaujama tarptautinė policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupė.


Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

 

Parengė: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

 

Nuotraukos: vyresniojo seržanto Nerijaus Vito ir PAG štabo kuopos archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media