Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 11) naujienų archyvas

Lietuvos kariuomenės dienos proga Katedros aikštėje vyko iškilminga karių rikiuotė
2010-11-23
img

Fotogalerija

Lapkričio 23 d., minint 92-ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines, Katedros aikštėje Vilniuje vyko iškilminga karių rikiuotė, kurioje dalyvavo apie 400 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių. Rikiuotę priėmė vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

null
Po 91-erių metų vėl pasiekta istorinė pergalė prieš bermontininkus
2010-11-22
img

Artėjant lapkričio 23 d. visoje šalyje vyksta Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo renginiai. Vienas iš renginių buvo mūšio prie Radviliškio malūno rekonstrukcija. Kaip ir prieš 91-erius metus ginklus surėmė Lietuvos kariuomenė ir Bermontininkų armijos vienetai įsitvirtinę Radviliškyje, buvo rekonstruojamas mūšio epizodas – malūno šturmas. Mūšį atkūrė karo istorijos klubai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Kautynės buvo paįvairinamos teatralizuotais rekonstruotais vaidinimais, kurių dalis buvo paremta tikrais faktais, kita dalis buvo improvizuota. Vaidinimuose dalyvavo Radviliškio Kultūros centro darbuotojai su šeimos nariais.

null
Sausumos pajėgų vadovybė ir kaimyniniai vienetai Lietuvos kariuomenės dieną paminėjo Kaune
2010-11-22
img

Lapkričio 19 d. Sausumos pajėgų vadovybės kariai ir darbuotojai, kartu su kolegomis iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo ir Mokymo ir personalo valdybos, paminėti Lietuvos kariuomenės dienos vyko į Kauną.  Čia jie aplankė Vytauto didžiojo karo muziejų, padėjo gėlių prie nežinomo kareivio kapo, svečiavosi Kauno įgulos karininkų ramovėje.

null
Džiazuojantis kareivis
2010-11-22
img

Gyvenimas kupinas netikėtumų ir niekad negali žinoti, kur tave likimas nublokš ar norai atves.  Šiuos žodžius gali patvirtinti ir dainininkas Jurgis Brūzga. Kažkada bėgęs nuo karybos ir pasinėręs į menus, šiandien jis – savo noru tapęs Lietuvos kariuomenės eiliniu.

 

Trumpam pamiršęs muziką, naujus projektus ir net neseniai sukurtą šeimą, dabar 25-erių Jurgis kartu su keliasdešimt jaunuolių dalyvauja būtinuosiuose kariniuose mokymuose ir  tikisi, kad nauji iššūkiai ateityje padės jam ir muzikiniame fronte.

null
Alytuje vyko krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti
2010-11-22
img

Lapkričio 15 -19 d.  Alytuje vyko krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti.

 

Tradiciniame turnyre šiais metais varžėsi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-os rinktinės kariai, Alytaus policijos bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai ir Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos moksleiviai.

null
Labiausiai pasižymėjusiam kariui bus įteikta Karžygio statulėlė
2010-11-22
img

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks konkurso „Lietuvos karžygys" laureato paskelbimo ceremonija ir šventinis koncertas. Konkurso nugalėtoją paskelbs ir statulėlę „Lietuvos karžygys" nugalėtojui įteiks ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Renginyje taip pat dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Goro provincijoje apšaudyta Lietuvos karių stovykla
2010-11-21
img

Lapkričio 21 d. apie 5 val. vietos laiku reaktyvinėmis prieštankinėmis granatomis buvo apšaudyta Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykla. Incidento metu kariai nenukentėjo. Žymių nuostolių stovyklos infrastruktūrai nepadaryta.

null
Lietuvos karys - dokumentinio filmo apie kautynes su bermontininkais bendraautorius
2010-11-20
img

„Važiuojam!" - režisierius duoda komandą,  filmavimo aikštelėje įsivyrauja tyla ir prasideda  veiksmas -  lininiais ar drobiniais rūbais apsirengę aktoriai vaikšto basomis po kiemą, vyrai grįžta iš laukų nešini dalgiais ant pečių...  Žiūrint iš šalies, atrodytų, kad filmuojami epizodai apie  XIX a. pabaigos - XX a. pradžios Aukštaitijos valstiečių ūkininkų gyvenimą ir buitį...

Iš tiesų - tai scenos iš pirmą kartą Lietuvos istorijoje statomo dokumentinio filmo apie 1919 metų Lietuvos kariuomenės Nepriklausomybės kovas, o pergalės prieš bermontininkus iškovojimas Lietuvos nepriklausomybei turėjo didžiulės reikšmės.

 

Tarp kuriamo dokumentinio filmo kūrybinės grupės narių ir Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės puskarininkis Alvydas Tamošiūnas. Jis - projekto konsultantas ir neoficialus filmo scenarijaus autorius. 

null
Lietuvos karo akademijoje įvyko Lietuvos kariuomenės stalo teniso turnyras
2010-11-19
img

Lapkričio 18 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko Lietuvos kariuomenės stalo teniso turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai.

 

Kaip sakė turnyro organizatorius majoras Eimantas Eidukas (LK Mokymo ir personalo valdyba), susirinko net 43 stalo teniso entuziastai iš įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių. Daugiausiai žaidėjų atvyko iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas" batalionų (11), Mokymo ir personalo valdybos dalinių (7) ir Karinių oro pajėgų dalinių (6).

null
Gedimino štabo batalione svečiavosi per 300 moksleivių
2010-11-19
img

Lapkričio 18 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena. Drauge su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės kariais bataliono kariai pasitiko per 300 moksleivių ir jų mokytojų iš Vilniaus, Grigiškių ir Elektrėnų mokyklų.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media