Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 03) naujienų archyvas

Karo išminuotojai Vilkaviškio r. sunaikino vaikų rastą sprogmenį
2011-03-24
img

Kovo 22 d. apie 18 val. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas gavo pranešimą, kad Vilkaviškio rajone vaikai, žaisdami prie upės, aptiko daiktą, panašų į sprogmenį ir apie radinį pranešė policijai.

 

Nuvykusi į įvykio vietą Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos operatyvinė grupė nustatė, kad tai II pasaulinio karo sprogmuo - 76 mm artilerijos sviedinys.

null
Ruošdamiesi misijai Afganistane, kariai dalyvauja lauko taktinėse pratybose „Nauja pamaina-2“
2011-03-24
img

Kovo 21–26 d. Kazlų Rūdos poligone (Marijampolės r.) vyksta misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besirengiančios tryliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-13) padalinių integravimosi pratybos „Nauja pamaina-2“.

null
Lietuvoje vyksta Baltijos šalių kariuomenių štabų viršininkų susitikimas
2011-03-24
img

Kovo 24-25 dienomis Lietuvoje vyksta trijų Baltijos šalių kariuomenių štabų viršininkų susitikimas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama šiuo metu vykdomiems trišaliams Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinio bendradarbiavimo projektams aptarti. Susitikime taip pat bus parengti siūlymai kariuomenių vadams dėl tolesnio šių projektų vystymo ir tobulinimo ir naujų Baltijos šalių gynybinio bendradarbiavimo iniciatyvų plėtojimo.

null
PAG-12 ir Goro provincijos valdžios atstovų patrulis į labiausiai nutolusį Goro provincijos rajoną
2011-03-23
img

Fotogalerija 

Kovo 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) karinio ir civilinio elemento atstovai kartu su Goro provincijos gubernatoriumi ir provincijos saugumo pajėgų atstovais lankėsi labiausiai nuo sostinės Čagčarano nutolusiame pietiniame Goro provincijos Sagharo rajone.

Tai pirmasis PAG-12 patrulis ir pirmasis naujojo Goro provincijos gubernatoriaus vizitas į šį nutolusį provincijos rajoną, kurį šiuo metu galima pasiekti tik oru. Dėl sniego kalnuose keliai yra nepravažiuojami, todėl patrulis buvo vykdomas dviem „Black Hawk" sraigtasparniais, kuriuos į Goro provinciją atsiuntė Afganistano Vakarų regiono, kuriam priklauso Lietuvos PAG, pajėgos.

null
Suomijos kariuomenės vadas: „Kariškiams įprasta nuolat tirti ir vertinti savo veiklą
2011-03-23
img

Pateikiame "Krašto apsaugoje" publikuotą interviu  su Suomijos kariuomenės vadu generolu Ari Tapani Puheloinenu, kuris kovo pradžioje  su oficialiu vizitu viešėjo Lietuvoje.

null
NATO atstovai Lietuvoje susipažino su pratybų „Tvirta jungtis 2011
2011-03-23
img

Kovo 22–23 dienomis Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinė) ir Pabradės poligone (Švenčionių r.) lankėsi atstovai iš NATO pajėgų vadavietės Heidelberge priešakinio paramos elemento, pirmojo ir antrojo NATO ryšių batalionų, taip pat NATO aptarnavimo ir tiekimo organizacijos. Svečiai atvyko susipažinti su šį rudenį Lietuvoje vyksiančių NATO pratybų „Tvirta jungtis 2011“ (angl. „Steadfast Juncture 2011“) vietove ir infrastruktūra, kurioje pratybų metu išsidėstys atvykstančios pajėgos, pratybų vadovybė ir vertintojai.

null
Afganistane švenčiami naujieji 1390 metai, šventėje dalyvo ir PAG kariai
2011-03-22
img

Fotogalerija 

Kovo 21 d. Goro provincijos sostinės Čagčarano savivaldybėje vykusioje 1390 metų sutikimo (vietos kalba „Nowruz") šventėje dalyvavo ir Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-12) civilinio ir karinio elemento vadovai.

null
Oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančio Vokietijos karinių oro pajėgų kario dovana vaikų namams
2011-03-22
img

„Aš, Martinas Winkleris, Vokietijos pilietis [...] - neatlygintinai, labdaros tikslais dovanoju 20 gramų investicinio aukso luitą (aukso sudėtis - 99,99%) Lietuvos Viešajai įstaigai „Visos Lietuvos vaikai"." Tai ištrauka iš dovanojimo akto, kurį savo asmenine iniciatyva šių metų kovo 21 d. atliko NATO greitojo reagavimo oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantis Vokietijos karinių oro pajėgų majoras Martinas Winkleris.

null
Kartu su Lietuvos kariais misijai Afganistane rengiasi kariai iš Ukrainos
2011-03-22
img

Kovo 18 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centre baigėsi penkias dienas trukęs Ukrainos karių, dalyvausiančių tarptautinėje operacijoje Afganistane Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-13) karinio vieneto sudėtyje, parengimo kursas.

null
Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai dalyvavo tarptautinėse pratybose Vokietijoje
2011-03-21
img

Kovo 9-16 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai dalyvavo pratybose „Sidabrinė vėliava" (angl. „Silver Flag"), kurios vyko JAV karinių oro pajėgų Europoje bazėje Ramšteine (Vokietija). Lietuvos kariai šiose pratybose dalyvavo pirmą kartą.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media