Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 04) naujienų archyvas

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ žvalgų nusileidimo iš sraigtasparnio ir puolimo pastatuose pratybos
2011-04-21
img

Balandžio 18–22 Rukloje (Jonavos r.) vyksta Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos lauko taktikos pratybos „Mūšis mieste“. Pratybose kariai mokosi išsilaipinimo iš sraigtasparnio, taktinio judėjimo šturmuojant pastatus, vykdo kovinio šaudymo užduotis.

null
Vyksta KASP rinktinių vertinamieji štabų mokymai „Pavasaris 2011
2011-04-21
img

Balandžio 18-22 dienomis Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta Krašto apsaugos Savanorių pajėgų (KASP)rinktinių vertinamieji štabų mokymai. Mokymuose dalyvauja daugiau kaip 100 karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karininkų bei puskarininkių iš Dainavos apygardos 1-oji ir Žemaičių apygardos 3-oji rinktinių.

null
Bendradarbiaujantys Lietuvos ir JAV karinių oro pajėgų ugniagesiai gelbėtojai susitiko su Panevėžio mokiniais
2011-04-21
img

Balandžio 18-22 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Priešgaisrinėje ir gelbėjimo grandyje tarnybos tikslais lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų Karinių oro pajėgų Ugniagesių gelbėtojų pavojingų skysčių saugos instruktoriai. Šią savaitę Lietuvos ir JAV kariai dalyvauja pratybose, dalinasi patirtimi, taip pat surengė edukacinį susitikimą su Panevėžio Senvagės pagrindinės mokyklos mokiniais.

null
Birutės ir Vytenio batalionuose - jaunųjų šalių mokymai
2011-04-21
img

Balandžio 18-20 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione (Alytus) vyko jaunųjų šaulių vadų rengimo pratybos.

 

Į stovyklą susirinko apie 30 jaunuolių iš visos Alytaus apskrities. Iškeitę pavasarines moksleivių atostogas į kariškus mokymus, jaunieji šauliai batalione gyveno pagal griežtą dienotvarkę. Rytais jaunuoliai mankštindavosi, po to skubėdavo į pratybas, vakarais buvo organizuojami sportiniai žaidimai.

null
Taikos meto užduočių operacinių pajėgų treniruotė Birutės batalione
2011-04-21
img

Balandžio 19-21 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione, Alytuje vyko Taikos meto užduočių operacinių pajėgų (TMU OP) štabo ir padalinių rengimo savaitė, kurioje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis karių iš TMU OP priskirtų Lietuvos kariuomenės padalinių. Rengimas vyko pagal šių metų Birutės bataliono kovinio rengimo planą ir rengiantis birželį Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone vyksiančioms tarptautinėms pratyboms „Gintarinė viltis 2011".

null
NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Vokietijos kariai tvarkė Antrojo pasaulinio karo metu žuvusių vokiečių karių kapus
2011-04-20
img

Balandžio 19 d. apie 15 NATO Greitojoje reagavimo Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančių Vokietijos Karinių oro pajėgų karių, vadovaujami kontingento vado pulkininko leitenanto Ruperto Ficker-Reissingo ir lydimi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kolegų, Kelmės rajone esančiame Grimzių kaime sutvarkė du 2-ojo Pasaulinio karo vokiečių kapus, pastatė naujai pagamintus kryžius ir pagerbė žuvusiuosius tylos minute.

null
Mokymo tikslais aktyvuotas Vandens valymo vienetas
2011-04-20
img

Balandžio 16 d. mokymo tikslais buvo aktyvuotas  Lietuvos kariuomenės Vandens valymo vienetas. Per keturias pratybų dienas buvo vertinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui priklausančio  vieneto karių pasirengimas sukomplektuoti įrangą ir būti pasiruošusiems dislokuotis.

null
Kariuomenės išminuotojai sunaikino Vilkaviškio rajone rastus II pasaulinio karo laikų sprogmenis
2011-04-20
img

Balandžio 19 d. apie 9 val. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai gavo du pranešimus apie skirtingose Vilkaviškio rajono vietose rastus sprogmenis.

Kariuomenės išminuotojai, nuvykę į įvykio vietas, nustatė, kad tai - Antrojo pasaulinio karo sprogmenys - 82 mm minosvaidžio mina ir dvi rankines granatos F1.

null
Į misiją Afgnanistane išlydėti Lietuvos kariai
2011-04-20
img

Fotogalerija 

Balandžio 20 d. Panevėžyje į misiją Afganistane išlydėti Goro provincijos atkūrimo grupės tryliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-13) ir antrosios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG-2) kariai.

 

„Lietuva nuo pat pradžių įsitraukė ir dalyvauja šioje misijoje, tačiau ne visi gal supranta, ką mūsų kariai ten veikia. Ten, toli nuo Lietuvos, yra ginamas ir mūsų saugumas. Daugelis mūsų turbūt jau primiršo, kad 2001 m. rugsėjo 11 d. įvyko tragedija JAV ir būtent iš Afganistano buvo smogta vienai NATO narių - JAV. Visos NATO valstybės, ir ne tik NATO narės dalyvauja šioje operacijoje, Lietuva yra viena iš jų", - išlydėdama karius kalbėjo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Atsisveikiname su karo kapelionu kunigu Petru Kavaliausku
2011-04-20
img

Balandžio 19 d. Alytuje, eidamas 52-uosius metus, po sunkios ligos į Viešpaties namus iškeliavo Lietuvos kariuomenės ordinariato kapelionas majoras kunigas Petras Kavaliauskas.

 

Lietuvos kariuomenėje P. Kavaliauskas tarnavo nuo 1992 m. Iš pradžių – Panevėžio įgulos, vėliau – Generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos karo kapelionu.


Kun. Petras Kavaliauskas pašarvotas Alytaus šv. Angelų Sargų parapijos bažnyčioje (Savanorių 14, Alytus). Laidotuvių šv. mišios – balandžio 21 d. 13.30 val. Velionis bus palaidotas Alytaus šv. Angelų Sargų bažnyčios šventoriaus kapinėse.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media