Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyko Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON pratybos

2012-08-29
image

Rugpjūčio 20-28 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyko Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON (angl. Baltic Naval Squadron, BALTRON) pratybos SQEX II/12. Pratybose dalyvavo 5 kariniai laivai: Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininiai laivai M52 „Sūduvis", M53 „Skalvis" ir M54 „Kuršis", Latvijos karinių jūrų pajėgų aprūpinimo laivas A53 „Virsaitis" ir Estijos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M313 „Admiral Cowan".

 

Šių pratybų tikslai buvo patikrinti naujai junginiui priskirtų laivų pasiruošimą dalyvauti junginyje, integruoti priskirtus laivus į junginio sudėtį, patikrinti laivų junginio pasiruošimą bendrai vykdyti priskirtas užduotis laikantis NATO standartų ir procedūrų.

 

Pratybų metu nustatytuose rajonuose buvo vykdomos nuo I-ojo ir II-ojo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų paieškos operacijos. Taip pat buvo vykdomas BALTRON junginio laivų vertinimas pagal NATO jūrinių vienetų vertinimo programą (MAREVAL), kuris vykdomas vadovaujantis NATO doktrinomis ir nustatytais standartais.

 

Šios pratybos taip pat buvo pasiruošimas dalyvauti tarptautinėse karinėse pratybose Danex/„Šiauriniai krantai 2012" (angl. DANEX-NOCO 12), kurios rugsėjo 1-12 d. vyks vakarinėje Baltijos jūros dalyje.

 

BALTRON junginiui laivai įprastai skiriami 6 mėn. laikotarpiui, o tarnybai į BALTRON junginio štabą Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų atstovai skiriami vienerių metų laikotarpiui.

 

2012 m. I pusmetį BALTRON junginiui Lietuva skyrė priešmininį laivą M54 „Kuršis", šiuo metu Lietuvai BALTRON štabe atstovauja Junginio štabo viršininko pareigas einantis kapitonas leitenantas Egidijus Oleškevičius.

 

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 m., junginį sudaro jam priskirti Lietuvos, Estijos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Viena iš pagrindinių BALTRON užduočių - ieškoti ir naikinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusias minas ir kitą nesprogusią amuniciją. Patirtis dalyvaujant eskadroje BALTRON taip pat naudinga ruošiantis budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose arba dalyvauti NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos junginyje.

 

 

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196.

 

Karinių jūrų pajėgų ir BALTRON nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media