Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dar vienuolika Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių baigė aukštalipio kursus

2012-11-30
image

Lapkričio 26-30 dienomis 11 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių lankė aukštalipio kursus.

Šis kursas buvo organizuotas specialiai kariams žvalgams, siekiant suteikti jiems galimybę treniruotis atlikti būtent su žvalgų užduočių specifika susijusias aukštalipio užduotis.

 

Lapkričio 30 dieną ne tik pasižiūrėti, kaip sekasi šiuose kursuose dalyvaujantiems bataliono kariams, o taip pat ir dalyvauti egzamino vertinimo komisijoje, į mokyklą buvo nuvykęs Štabo bataliono štabo viršininkas majoras Giedrius Anglickis.

 

„Tokie kursai labai naudingas ne tik bataliono žvalgams, bet ir specifines užduotis aukštyje vykdantiems ryšininkams. Pagal bendradarbiavimo sutartį su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu tokios patirties įgijo jau nemažas skaičius bataliono karių, " - sakė egzaminą stebėjęs Štabo bataliono viršininkas.


Per aukštalipio kursą bataliono Žvalgybos būrio kariai išklausė teorines paskaitas ir vykdė praktines užduotis. Kurso pabaigoje visi kariai turėjo išlaikyti egzaminą - jį įveikė visi mokymuose dalyvę kariai.

 

Šiuos mokymus jau trečią kartą šiais metais organizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokykla.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai aukštalipio kursuose dalyvavo pagal bendradarbiavimo planus, kuriuos šių metų vasario 1 d. pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas ir Vidaus tarnybos padalinių vadai. Bendradarbiavimo priemonių planai numato bendrų Lietuvos kariuomenės ir vidaus tarnybos padalinių pratybų, personalo mokymų ir kitų renginių organizavimą, taip pat numato atvejus, kai į pagalbą civilinėms institucijoms vykdant Taikos meto užduotis bus pasitelkiami ir Lietuvos kariuomenės vienetai.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Gedimino štabo bataliono inf. ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media