Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai Ukmergės moksleivius supažindino su kariuomenės parašiutiniu rengimu

2012-11-29
image

Lapkričio 28 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro instruktoriai lankėsi Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje, kurios mokiniams pasakojo apie Lietuvos kariuomenės parašiutinį rengimą.

 

Parašiutinio rengimo instruktoriai renginio dalyviams pristatė kariuomenėje naudojamus parašiutų modelius, parodė filmą apie parašiutinį rengimą Lietuvos kariuomenėje. Daugiausia dėmesio ir džiaugsmo vaikams suteikė renginio pabaigoje kariuomenės mokyklos suorganizuotos imitacinių tikslaus pataikymo parašiutų varžybos, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti suvenyrais su kariuomenės atributika.

 

Karių apsilankymui pradinių klasių moksleiviai ruošėsi iš anksto - iš įvairių priemonių darė žaislinius parašiutus, organizavo piešinių konkursą parašiutinio rengimo tema. Tikroviškiausių ir gražiausių piešinių konkurso nugalėtojus išrinko ir apdovanojo Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro viršininkas majoras Audrius Miečius. Prisiminimui apie renginį kariams moksleiviai dovanojo gražiausius savo piešinius.


Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centre parašiutininkai Lietuvos kariuomenei rengiami pagal dvi karių mokymo kryptys - priverstinio parašiuto skleidimo arba desantinių ir laisvojo kritimo taktinių šuolių.

 

Karius parašiutinių šuolių moko ypač patyrę Kariuomenės mokyklos instruktoriai, kurie yra atlikę po ne vieną tūkstantį šuolių. Pats Parašiutinio rengimo centro viršininkas mjr. A. Miečius yra atlikęs apie 7 tūkstančius šuolių.

 

Parašiutinio rengimo centro specialistai taip pat atlieka visų Lietuvos kariuomenės parašiutų būtiną techninę priežiūrą, montavimą ir remontą.

 

Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro instruktoriai atlieka nemažai parodomųjų šuolių įvairių švenčių ir renginių metu, daug metų dalyvauja vietos ir tarptautinėse varžybose.

 

Aukštą instruktorių parengimo lygį rodo sukaupta didelė patirtis ir pasiekti sportiniai rezultatai. Nuo 1991 m. Lietuvos kariuomenės parašiutininkai tris kartus tapo tarptautinių karinių turnyrų nugalėtojais, septynis kartus iškovojo antrąją ir trečiąją vietas, dalyvavo dvejose pasaulio oro žaidynėse, daugiau kaip 13 pasaulio čempionatų ir pasaulio taurių varžybose.

 

Šiandien Parašiutinio rengimo centro instruktoriai sudaro ir Lietuvos nacionalinės parašiutų sporto rinktinės pagrindą.


kpt. I. Klenauskienės informacija
št. srž. L. Vizbaro nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media