Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Danų ir lietuvių kariai lankėsi Šiaulių kūdikių namuose

2013-01-30
image

Sausio 29 d. Lietuvos kariuomenės Kartinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai ir darbuotojai kartu su NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančiais Danijos kontingento kariais aplankė Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namus.

 

Pagrindinis apsilankymo tikslas buvo praleisti pusdienį su mažaisiais vaikų namų auklėtiniais - duoti to, ko jiems labiausiai trūksta - bendravimo. Vaikų grupes prižiūri dvi auklėtojos, kurios negali kiekvienam mažyliui skirti tiek dėmesio, kiek jam reikia. Kariai mielai sutiko pažaisti su vaikais, skaitė jiems pasakas, vaišino atsivežtais skanėstais - vaisiais, sultimis ir pieno desertais. Atsidėkodamas vienas iš auklėtinių atliko svečiams lietuvių liaudies dainą, už kurią gavo lietuvių ir danų tarnybos ženklus. Ateityje berniukas žadėjo būtinai tapti kariu.

 

Tai pirmasis šios misijos danų karių pažintinio pobūdžio apsilankymas vaikų namuose, kurio metu svečiai taip pat bendravo ir su kūdikių namų personalu, diskutavo apie iškylančias problemas, aiškinosi galimos paramos poreikį.

 

KOP Aviacijos bazės ir NATO oro policijos misiją atliekantys kariai nuolat lankosi šiuose ir kituose vaikų namuose, teikia visokeriopą paramą.

 

Norvegų ir belgų kariai, atlikę oro policijos misijas 2006-2008 metais, įsivedė tradiciją - kiekvienais metais apsilankyti Lietuvos vaikų namuose ir atvežti gimtoje šalyje surinktą labdarą. Norvegai paskutinį kartą lankėsi 2012 m. gruodžio mėnesį, Belgijos kariai planuoja į Lietuvą atvykti 2013 m. gegužės mėnesį.

 

Šių metų pradžioje keturių mėnesių trukmės NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse pradėjusį Danijos Karališkųjų karinių oro pajėgų kontingentą sudaro 47 kariai ir keturi naikintuvai F-16. Kontingentui, atvykusiam iš Skrydstrupo aviacijos bazės, pirmuosius du misijos mėnesius vadovauja majoras Krestenas Dam Andersenas. Danų kariai misijoje dalyvauja jau ketvirtą kartą.

 


Aviacijos bazės informacija

 

Vrš. A. Tamošiūno nuotraukos

 

2015-11-26 11:59

Mic

God, I feel like I shluod be takin notes! Great work
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media