Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizavo operaciją, per kurią išgelbėti septyni asmenys

2013-01-31
image


 

Sausio 31 d. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizavo ir koordinavo žmonių nukėlimo nuo nestabilaus ledo Kuršių mariose operaciją, per kurią buvo išgelbėti septyni asmenys.

 

Reaguodamas į Bendrojo pagalbos centro pranešimą, apie tai, kad Malkų įlankoje ant atskilusios ledo lyties dreifuoja žvejai, kurie negali pasiekti kranto ir prašo pagalbos, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras į nelaimės vietą nusiuntė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto katerį ,,Smiltė". Katerio įgula pagalbos prašiusius žvejus nukėlė nuo ledo lyties ir nugabeno į Kruizinių laivų terminalą. Savo gyvybe pavojingai rizikavę asmenys buvo perduoti policijos pareigūnams.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras perspėja gyventojus, kad šiltėjant orams, Kuršių marių ledas tampa nestabilus. Siekiant išvengti galimų nelaimių, gyventojų prašoma nelipti ant Kuršių marių ledo ir apie galimą pavojų įspėti aplinkinius.

 

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį ir įvykio vietą arba nurodyti apytikslę vietą ir matomą orientyrą.

 

Gavęs pranešimą, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems asmenims.

Daugiau informacijos apie Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą skelbiama internete: http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_juru_pajegos/padaliniai_344/juru_gelbejimo_koordinavimo_centras.html

 

Asmuo ryšiams – Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo karininkas kpt. ltn. Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196.

 

KAM archyvo nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media