Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione pradėtas RBS-70 taikytojų rengimas

2013-01-23
image

Sausio 14 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione prasidėjo raketinio oro gynybos komplekso RBS-70 taikytojų kursai, kuriuose dalyvauja apie 10 karių.

 

Taikytojų mokymai vyks keturiais etapais. Šiuo metu pradėtas pirmasis rengimo etapas, kurio metu siekiama efektyviai paruošti taikytojus atlikti pirmuosius kovinius šūvius. Kiti skyriaus kariai rengiami atlikti tiesiogines savo funkcijas, taip šaudymo pratybas maksimaliai priartinant prie realių sąlygų.

 

„Pirmojo etapo metu kariai įgis įgūdžių kaip aptikti ir sekti taikinius. Šiuos įgūdžius jiems padės įgyti ne tik veiksmai su treniruokliu uždarose patalpose, bet ir užsiėmimai atviroje vietovėje su radijo bangomis valdomo lėktuvėlio „Putinuko aukštasparnio" modeliu", - apie naująjį taikytojų rengimą pasakojo 2-osios oro gynybos baterijos vadas vyresnysis leitenantas Alius Vilimaitis. Kito etapo metu kariai lavins įgūdžius treniruodamiesi sunkesnėmis sąlygomis - tamsiu paros metu ir su apsaugos nuo cheminio ir branduolinio ginklų priemonėmis.

 

Oro gynybos batalionas - Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 m., ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Nuo 2000 m. iki 2010 m. pagrindinis bataliono uždavinys buvo Ignalinos atominės elektrinės apsauga, o nuo 2010 m. - sausumos pajėgų ir strateginių objektų oro gynyba. Šiais metais taikytojų rengimas vykdomas pagal parengto leidinio „A-LK-009 Šaudymo kursas (Oro gynybos ginklai)" projektą. Siekiant išsiaiškinti naujojo leidinio aprašomo rengimo privalumus ir trūkumus, jį išbando 2-oji oro gynybos baterija.

 

Kontaktinis asmuo ir nuotraukų autorius: Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Andrius Dilda.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media