Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovai

2013-01-31
image

Sausio 31 dieną Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabe Vilniuje darbiniu vizitu lankėsi Lietuvoje viešintys JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai ir šalyje reziduojantys JAV ambasados atstovai.

 

KASP atstovai su JAV ambasados Lietuvoje dvišalio bendradarbiavimo karininku pulkininku leitenantu Judah M. Whitney ir Lietuvoje viešinčiais Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovais aptarė dvišalio KASP ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimo aktualijas.

Susitikimo metu aptarta karių savanorių vertinimo sistema. KASP vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis domėjosi, kaip ši praktika taikoma JAV, kaip kario savanorio vertinimo sistema skiriasi nuo profesinės tarnybos kario vertinimo. Taip pat aptarta galimybė pasikviesti į Lietuvą JAV nacionalinės gvardijos rekrutavimo specialistus, kurie su KASP specialistais pasidalintų savo patirtimi. Praėjusiais metais JAV atstovai su Lietuvos karo prievolės specialistais, KASP kuopų vadais dalijosi piliečių pritraukimo ir agitavimą tarnauti kariuomenėje patirtimi.

 

KASP ir JAV atstovai džiaugėsi pastaraisiais metais Latvijoje vykusiomis „Sabre Strike" (liet. „Kardo kirtis") pratybomis, kuriose Lietuvos karių savanorių kuopos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai kartu vykdė užduotis ir treniravosi kuopos sudėtyje.

 

Šiuo metu KASP tarnauja daugiau nei 4 tūkst. karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, taip pat teikti pagalbą valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 


KASP informacija


Nuotrauka - vyr. ltn. Tomo Pakalniškio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media