Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO karinio komiteto susitikime aptarta pažanga tarptautinėse operacijose

2013-01-18
image

Sausio 16-17 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dalyvavo NATO karinio komiteto susitikime Briuselyje (Belgijoje).

Susitikime NATO šalių kariuomenių vadai aptarė situaciją NATO vykdomose operacijose, jose pasiektą pažangą ir numatomus prioritetus. Aptartos NATO operacijos Balkanuose ir Afganistane, taip pat daug dėmesio skirta antipiratinei operacijai Indijos vandenyne „Vandenyno skydas" (angl. Ocean Shield") ir jūrų operacijai „Aktyvios pastangos" („Active Endeavour"), vykstančiai Viduržemio jūroje.

Diskutuodami apie NATO vadovaujamą Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force - ISAF) operaciją Afganistane, NATO kariuomenių vadai taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog operacine prasme pajėgų išvedimas taip pat yra labai sudėtingas procesas ir jam turi būti gerai pasiruošta. Šią operaciją planuojama pabaigti iki 2014 metų. Lietuva šioje operacijoje dalyvauja nuo 2005 metų.

Vizito Briuselyje metu Lietuvos kariuomenės vadas gen. lt. A. Pocius dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su NATO sąjungininkių bei šalių partnerių kariuomenių vadais. Juose aptarti Lietuvai ir Baltijos regionui svarbūs kariniai klausimai. Su sąjungininkais ir parneriais regione aptartos Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendros brigados LITPOLUKRBRIG steigimo aktualijos, dalyvavimas bendruose kariniuose vienetuose tarptautinėse operacijose.

Lietuvos kariuomenės vadas taip pat dalyvavo Euroatlantinės partnerystės tarybos susitikime bei NATO ir Rusijos tarybos posėdyje.

NATO karinis komitetas yra aukščiausia NATO karinė vadovavimo struktūra, pavaldi Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir branduolinio planavimo komitetams. Kariniame komitete priimami kariniai strateginiai sprendimai ir formuojami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, kuri priima politinius sprendimus. Nuolatinis darbas NATO kariniame komitete atliekamas per posėdžius, kuriuose dalyvauja šalių deleguoti kariniai atstovai.

Karinio komiteto susitikimai kariuomenių vadų lygiu paprastai vyksta tris kartus per metus. Du iš šių susitikimų organizuojami Briuselyje, o vienas rotacijos principu kurioje nors NATO valstybėje narėje.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis
NATO nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media