Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

PAG-17 užduoties vykdymo grupių kariai misijai rengėsi Juozo Lukšos mokymo centre

2013-01-31
image

Sausio 24 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras) ir šalia esančiame Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) baigėsi tris savaites trukęs užduoties vykdymo grupių (UVG) kursas, kuriame dalyvavo daugiau nei 30 misijai Afganistano Goro provincijoje besiruošiančios septynioliktosios Provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) pamainos karių.

 

Kurso tikslas - parengti karių grupes, kurios būsimos misijos Afganistano Goro provincijoje metu gebėtų sėkmingai vykdyti joms iškeltas užduotis. Pirmas dvi savaites kurso dalyviai buvo mokomi praktiškai atlikti misijoms būdingas užduotis: patruliuoti, bendrauti su vietos gyventojais, lydėti svarbius asmenis, reaguoti į išpuolius ir kita.

Kurso pabaigoje dalyviams surengtos kompleksinės vertinamosios pratybos. Pratybose netrūko nestandartinių ir konfliktinių situacijų, kurios iš UVG karių pareikalavo kantrybės ir išmonės. Greitai besikeičiant situacijai UVG kariai turėjo pademonstruoti kurso metu įgytas žinias ir įgūdžius, o oro sąlygos dar labiau sutelkė karius kruopščiai pasiruošti ilgalaikėms užduotims neužmirštant patikrinti reikiamą įrangą ir techniką.

 

Grupes stebėję kurso ekspertai ir instruktoriai ne tik vertino užduočių atlikimą, bet ir išsakė kariams savo pastabas, pasidalino patirtimi ir davė praktinių patarimų. Po kiekvienų pratybų vykdavo aptarimas su kurso instruktoriais, kurie pateikdavo UVG grupės kariams situacijas, realiai įvykusias misijos regione.

 

Vienos iš UVG grupių vadas pabrėžė, kad jam ir jo grupės kariams buvo labai naudingos intensyvios kurso pratybos, kuriose kariai taikiai sprendė problemas tarp konfliktuojančių pusių ir įsitikino, kad tinkamas bendravimas kartais efektyvesnis nei ginklas.

 

UVG kursą rengė Mokymo centro Kovos kursų ekspertai, kuriems talkino kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, ne kartą dalyvavę misijose Afganistane ir turintys UVG užduočių vykdymo patirties. Didelę paramą kursui teikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė, skyrusi kursui karius.

 

PAG-17 pamaina suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių pagrindu. Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą Afganistane užbaigsiančiai Lietuvos karių pamainai tai bus antra bataliono misija Afganistane. Planuojama, kad į misiją PAG-17 kariai išvyks šių metų gegužę.

 

Mokymo centras yra įsikūręs Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje. Mokymo centras organizuoja Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdo mokymo programų analizę, diegia naujoves ir dalinasi patirtimi ne tik su kitomis Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigomis, bet ir su kariais, sėkmingai baigusiais kvalifikacijos kėlimo kursus Lietuvoje ir užsienyje, grįžusiais po tarptautinių operacijų.

 

Mokymo centro informacija


Nuotraukos - kpt. Tomo Ilonio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media