Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dragūnų batalione vyko TMU mokymosi periodas

2013-02-28
image

Vasario 27-28 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame batalione vyko Taikos meto užduočių (TMU) operacinių pajėgų Sausumos pajėgų elemento trečios pamainos mokymosi periodas su priskirtų padalinių vadais ir jų valdymo grupėmis.

 

Nuo 2013 metų LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas vykdo pasiruošimą TMU budėjimui, kurio užduotis - operatyviai reaguoti į karinio ir nekarinio pobūdžio grėsmes, ekstremalias situacijas bei teikti paramą valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Mokymosi periodo metu buvo pristatytos žygio ir susitelkimo rajono taktinės veiklos standartinės procedūros. Taip pat buvo paskelbtas TMU OP SPE 3 vado įsakymas žygiui, kuopos vadai paruošė įsakymus savo padaliniams, vyko padalinių valdymo grupių ryšininkų rengimas. Padalinių valdymo grupės atliko žygį ir susitelkimo rajono užėmimo treniruotę.

 

Lietuvos kariuomenės TMU operacinės pajėgos buvo suformuotos 2009 metais. Nuo 2012 metų pradžios jose budi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų priskirtų dalinių kariai. Nuo 2014 m. sausio budėjimą perims Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio motorizuotasis pėstininkų batalionas, taip pat batalioną remiantys padaliniai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono. Šios pajėgos budės iki 2015 metų gruodžio mėnesio.

 

LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas reorganizuotas iš mokomojo į kovinį ir nuo 2012 m. perėjo į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pavaldumą. Tai pirmoji tokio pobūdžio užduotis po bataliono reorganizacijos.

 

BDMPB informacija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media