Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Inžinerijos bataliono žvalgai dalyvavo pratybose „Vieningas patrulis 2013“

2013-04-19
image

Balandžio 19 d. Kazlų Rūdos poligone pasibaigė savaitę trukusios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono žvalgų pratybos, kuriose kariai treniravosi vykdyti patruliavimo, žvalgybos, orientavimosi vietovėje ir kopimo-nusileidimo užduotis.

 

Pratybos pavadintos „Vieningas patrulis“ neatsitiktinai, nes būrio dydžio žvalgybos padalinys sudarytas iš visų inžinerinių pajėgumų specialistų: kovinės ir bendrosios inžinerijos, sprogmenų neutralizavimo ir apsaugos nuo cheminio, biologinio, radiologinio, branduolinio (angl. trump. CBRN) ginklo vieneto karių.

 

Pratybos prasidėjo nuo individualių įgūdžių atnaujinimo - tai kopimo-nusileidimo pratybų, standartinių veiksmų susidūrus su priešu treniruočių bei orientavimosi vietovėje.

 

Vėliau skyriai gavo kovinius įsakymus ir vykdė įsiskverbimo į operacijos rajoną naudojant Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8. Priešo pajėgų kontroliuojamoje teritorijoje žvalgai užėmė patrulio bazes iš kurių vykdė paskirtas užduotis.

 

Žvalgybos kariams nuolatos kuriamos situacijos, kurių metu tenka ne tik atlaikyti nuolatinį priešo persekiojimą, bet ir nemažą fizinį krūvį. Žvalgai paskutinėje pratybų fazėje įvykdė spartųjį žygį ir atsitraukė į draugiškų padalinių kontroliuojamą teritoriją.

 

Inžinerinės žvalgybos užduotims bataliono kariai yra rengiami nuolatos, tačiau pratybos „Vieningas patrulis“ buvo išskirtinai tik 1-os Inžinerijos kuopos uždavinys. Šiais metais bataliono vadovybė nutarė padidinti inžinerinės žvalgybos pajėgumą batalione ir įtraukti platesnį ratą inžinerijos sričių specialistų, todėl nuo 2013 m. Inžinerijos bataliono žvalgybos pajėgumas išaugo į būrio dydžio vienetą. Karių individualus rengimas bus vykdomas savarankiškai padaliniuose, tačiau kartą į ketvirtį bus rengiamos bendros jungtinio inžinerinės žvalgybos padalinio pratybos, kurių metu bus vertinamas individualus ir kolektyvinis pasirengimas.

 

Nuotr. - vyr. srž. G. Iučiausko


Asmuo ryšiams - Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kpt. Irmantas Genevičius, mob. tel. 8610 39 674

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media