Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

JCATS treniruoklis panaudotas Karo laivų flotilės pratybose

2013-04-26
image

Balandžio 19-25 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilėje vyko karinių jūrinių operacijų pratybos, naudojant kompiuterinį konfliktų ir taktikos treniruoklį (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation, JCATS).

 

Šias pratybas organizavo KJP Karo laivų flotilės štabas, jose dalyvavo KJP Karo laivų flotilės štabo ir laivų karininkai. Techninį kompiuterinio taktikos treniruoklio JCATS palaikymą vykdė Mokymo ir doktrinų valdybos Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro (toliau - A. Ramanausko KRC) specialistai.

 

Pratybų metu JCATS treniruoklio pagalba buvo įmituojamos ir modeliuojamos įvairios galimos taktinės situacijos jūroje (vietovės ypatumai, oro sąlygos, žmogiškieji veiksniai, intensyvi stresinė aplinką, judėjimo greičiai, ginklų poveikis, nestandartinės situacijos), su kuriomis gali susidurti kariniams laivams vadovaujantys karininkai, vykdydami jiems pavestas užduotis. Štabų ir laivų karininkai, pagal susiklosčiusią situaciją, turėjo greitai priimti atitinkamus sprendimus.

 

Pratybos buvo vykdomos pagal specialiai joms sukurtus planus, kurie buvo parengti anksčiau vykusių štabų mokymų metu. Pratybų metu štabų ir laivų karininkai išbandė savo pasirengimą veikti ir priimti sprendimus sumaniai valdant karinius laivus ir jų ginkluotę, vadovaujantis teisiniais reikalavimais bei naudojant numatytas procedūras pagal pramanytų pratybų scenarijumi modeliuojamas situacijas jūroje esant galimo karinio konflikto grėsmei ir jo metu. Pratybų scenarijuje didelis dėmesys buvo skiriamas teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos gynybai, o jos buvo vykdomos laikantis NATO procedūrų.

 

Kad pratybos būtų kuo artimesnės tikrovei, šiuolaikinių technologijų ir treniruoklio JCATS specialistų, atvykusių iš A. Ramanausko KRC, pravesto ryšio dėka, dalyvavimas jose buvo vykdomas iš kiekvieno atskiro pratybose dalyvaujančio laivo, palaikant ryšį su savo štabu.

 

Tokio pobūdžio pratybos padeda treniruoti laivų karininkus, kad ateityje, jūroje susidūrus su realia situacija, būtų veikiama greitai ir sklandžiai. Be to, tokios pratybos, naudojant treniruoklį JCATS, turi kitus svarbius privalumus: tai resursų ekonomiškumas ir galimybė daryti klaidas, išvengiant materialinių nuostolių pasekmių.

 

2005 metais Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva susitarė dėl kompiuterinio operacijų imitavimo treniruoklio JCATS įrengimo A. Ramanausko KRC. JCATS kompiuterinis treniruoklis yra ypač efektyvi visų lygių vadų ir štabų kovinio rengimo priemonė. Šios sistemos pagalba galima planuoti ir vykdyti įvairias civilines ir karines operacijas. JCATS sudaro galimybes sukurti skirtingus karinę operaciją įtakojančius veiksnius (vietovės ypatumus, oro sąlygas, žmogiškuosius veiksnius, intensyvią stresinę aplinką, judėjimo greičius, ginklų poveikius), į kuriuos atsižvelgdami vadai ir štabai mokosi priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Operacijų imitavimo sistema leidžia per trumpesnį laiką ir ekonomiškai efektyviau vykdyti kovinį rengimą Lietuvos kariuomenėje.

 

Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas, tel. 8 46 391 207, mob. 8 673 17239.

 

Nuotrauka srž. Audriaus Vitkausko.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media