Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko kombinuotos lauko taktikos pratybos

2013-04-26
image

Balandžio 25 d. pasibaigė savaitę trukusios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JVIB) padalinių kombinuotos lauko taktikos pratybos, kuriose dalyvavo visi JVIB vienetai kartu su Algirdo mechanizuotojo pėstininkų (AMPB) ir Mindaugo motorizuotojo pėstininkų (MMPB) batalionų pėstininkų parama.

 

Apie 200 karių vykdė įvairias užduotis: pradedant nuo standartinių sprogmenų neutralizavimo ir baigiant perėjų per minų laukus įrengimu drauge su pėstininkais. Pratybų metu siekta kuo labiau derinti tarpusavio veiksmus bei jų koordinavimą su pėstininkais. Gaižiūnų poligone buvo keturios pratybų vietos, kur kiekvienas padalinys atliko jam nustatytas užduotis.

 

Pirmoji inžinerijos kuopa kartu su AMPB kariais vykdė minų lauko įrengimo ir jo įveikimo užduotis. Trečiosios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai, kurie kiekvieną kartą su dideliu entuziazmu talkina JVIB pratyboms, šį kartą vykdė prasiveržimą per minų lauką, kuriame inžinieriai su distancinio išminavimo komplektu įrengė perėjas.

 

Antroji inžinerijos kuopa, kartu su kariais iš MMPB ir AMPB, atliko užterštos technikos ir žmonių švarinimą nuo kovinių cheminių medžiagų, kurias panaudojo priešo pajėgos

 

Trečiajai bendrosios inžinerijos kuopai atiteko atsakingas darbas - įrengti kelio kliūčių ruožą. Sprogmenų neutralizavimo kuopa į poligoną atsivežė daugiausiai įrangos ir technikos: nuo roboto iki abrazyvinės aukšto slėgio pjovimo sistemos. Taip pat minų ieškiklius, reaktyvinius išsukiklius bei sprogdiklių numušiklius. Šį kartą kuopos kariai daug dėmesio skyrė standartinių sprogmenų neutralizavimui, pasitelkiant abrazyvinę aukšto slėgio pjovimo sistemą, kadangi tai yra vienas iš būdų, kuomet iki minimumo sumažinama sprogmens poveikio aplinkai rizika.

 

„Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“

 

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Štabo S5 skyriaus viršininką kpt. Irmantą Genevičių, mob. tel. Nr. 8610 39 674.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media