Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai dalyvauja granatsvaidininko kurse

2013-04-18
image

Filmuota medžiaga: (nuoroda) 

 

Balandžio 17 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės kariniame poligone Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai atliko kovinį šaudymą iš prieštankinio granatsvaidžio Carl Gustaf. Šis kovinis šaudymas - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamo granatsvaidininko ir jo padėjėjo praktinė kurso dalis.

 

Balandžio 8 dieną prasidėjusiame kurse dalyvauja šešiolika karių savanorių iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinių. Kariai kurso metu įgyja granatsvaidžio naudojimo, jo eksploatacijos pagrindus bei praktinius šaudymo įgūdžius.

 

Pirmoji kurso dalis vyko Rukloje, kariai savanoriai klausė teorinių paskaitų, atliko ginklo valdymo testus. Mokymo centro instruktoriai karius supažindino su ginklo kovinėmis galimybėmis, šaudymo padėtimis, kitais svarbiais aspektais.

 

Antroji kurso dalis skirta praktinių įgūdžių įgijimui ir įtvirtinimui. Kariai savanoriai atvyko į Pabradės poligoną atlikti kovinių šaudymų į įvairius taikinius, išdėstytus įvairiais atstumais. Ši praktinė dalis kariams leidžia iš arčiau susipažinti su ginklu, jo kovinėmis galimybėmis. Šaudydami iš kovinių šaudmenų kariai fiziškai patiria ir įsisavina įgytas teorines žinias.

 

Šiemet tai pirmas toks kursas, metų eigoje bus organizuojami dar keli tokio pobūdžio kursai. Sėkmingai kursą baigusiems kariams bus suteikiamos sertifikuotos granatsvaidininko ir jo padėjėjo kvalifikacijos.

 

KASP sudaro 6 rinktinės, kuriose yra virš keturiasdešimt kuopų, išdėstytų visoje Lietuvos valstybės teritorijoje. Šiuo metu jose tarnauja daugiau nei keturi tūkstančiai karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, taip pat pagalbos kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms teikimui.

 

Parengė: KASP štabo viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

 

Nuotraukos: vyr. ltn. Tomo Pakalniškio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media