Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai dalyvauja skyriaus vado kurse

2013-04-19
image

Balandžio 8-25 d. Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyksta Pėstininko skyriaus vado- vyriausiojo šaulio kursas, kuriame dalyvauja penkiolika Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių savanorių iš visų rinktinių.

 

Kurso metu, kariai savanoriai tobulina savo vadovavimo įgūdžius, taktikos teorines ir praktines žinias, kurias ateityje pritaikys savo padaliniuose, karinių mokymų metu. Pasak kurso instruktoriaus vyresniojo seržanto Sauliaus Venio, kariai savanoriai pasižymi ypatinga drausme ir motyvacija, noru tobulėti, įgyti patirties. Kursantai noriai semiasi patirties tiek iš instruktorių tiek ir vieni iš kitų, kadangi kurse dalyvauja ne pirmus metus KASP pajėgose tarnaujantys kariai, daugelis jų dalyvavę įvairiose karinėse pratybose, mokymuose.

 

Šiemet, tai pirmas tokio pobūdžio kursas, iki metu pabaigos įvyks dar trys tokio pobūdžio kursai, planuojama parengti apie septyniasdešimt karių savanorių, kurie būtų parengti kaip skyrių vadai. Sėkmingai kursą baigusiems kariams bus sudaromos visos tolimesnės karjeros galimybės, kariai savanoriai gali tarnauti kaip skyriaus vadai, jiems gali būti suteikiami aukštesni kariniai laipsniai. KASP vyriausias puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis siekia, kad KASP skyrių vadai taptų pagrindine ašimi, apie kurią suktusi kariai savanoriai ir visas KASP karių savanorių kovinis rengimas. Pasak puskarininkio, skyriaus vadas yra tas karys, kuris visada turi būti nepriekaištingai pasitempęs, nebijoti pastebėti kitų karių daromas klaidas, mokyti ir būti pavyzdžiu visiems.

 

KASP sudaro 6 rinktinės, kuriose yra virš keturiasdešimt kuopų išdėstytų visoje Lietuvos valstybės teritorijoje, šiuo metu jose tarnauja virš keturių tūkstančių karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Parengė KASP štabo viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

 

Nuotraukos autoriaus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media