Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kęstučio batalione - pratybos „Vilkų pavasaris 2013“

2013-04-19
image

Balandžio 17-18 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono I-os mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai dalyvavo lauko taktinėse pratybose „Vilkų pavasaris 2013“. Pratybų tema - žygis pėsčiomis, susitelkimo rajono užėmimas bei susitelkimo rajone vykdoma rutina.

 

Vykdant žygį pėsčiomis kariai susidūrė su įvairiomis situacijomis: sąlytis su priešu, pasala, išėjimas iš pasalos, natūralių kliūčių įveikimas. Besikartojantys priešiškų pajėgų puldinėjimai, bandymai nepastebimai patekti į stovyklavietę nuolat tikrino karių budrumą, pasirengimo lygį bei gebėjimą greitai ir efektyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją.

 

„Pratybos buvo įdomios vien dėl to, kad buvo išbandymas kariams ir padalinių vadams, nes fizinis nuovargis ir naujai įneštos kuopos vado procedūros vertė visą laiką galvoti ir laviruoti situacijoje. Priešas taip pat nesnaudė, jam nebuvo duotos konkrečios vietos kur mūsų laukti, o tik galimi mūsų žygio kvartalai, tad priešo imitavimo grupė taip pat vargo spėliodama kur mes esame ir ką darome, bei suko kilometrus mūsų ieškodama. Manau, nuo šiol priešo imitavimas nebebus pats paprasčiausias vaidmuo pratybų metu, o priešo imitavimo grupė irgi tobulės kartu su pagrindinėmis pajėgomis. Pagrindinis tikslas buvo pasiektas, kariai suprato savo klaidas, vykdė užduotis mokydamiesi iš jų ir tobulėdami. Aš taip pat sužinojau naujų dalykų, kuriuos galėsiu pritaikyti tolimesnėje tarnyboje.“ - apie pratybas kalbėjo II būrio vadas leitenantas Dalius Dulkė.

 

Po pratybų kuopos vadas kapitonas Justas Kundrotas padėkojo kariams už gerą darbą, gerai atliktas užduotis ir karių profesionalumą. „Pratybų tikslas pasiektas - užduotys įvykdytos“ konstatavo pratybų aptarimo metu kuopos vadas.

 

Kęstučio bataliono informacija, nuotraukos - Broniaus Ambrozo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media