Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės orientavimosi čempionatas

2013-04-26
image

2013 m. balandžio 25 d. Gedimino štabo bataliono teritorijoje vyko tradicinis, kasmetinis Lietuvos kariuomenės orientavimosi sporto čempionatas. Šiais metais varžybose buvo naudojamas topografinis žemėlapis. Dalyviai suvažiavo iš visų Lietuvos kariuomenės dalinių, tikėdamiesi į savo tarnybos vietą parvežti auksą. Viso varžytis susirinko 103 kariai.

 

Visiems pretendentams į kariuomenės čempiono titulą reikėjo įveikti 5,1 kilometro trasą miškingoje, kalvuotoje vietovėje naudojantis žemėlapiu ir kompasu, taigi ne vienam iki finišo ieškant punktų teko įveikti dar daugiau negu numatyta tiesiausiame maršrute. Laimėtojai buvo renkami tiek asmeninėse, tiek komandų įskaitose. Komandose turėjo būti registruojama iki penkių asmenų, fiksuojami keturi geriausi dalyvių laikai, trumpiausiai trasoje užtrukusi komanda tampa aukso medalių ir taurės prizininke.

 

Prieš startą visų karių nuotaikos buvo puikios, kupini energijos dalyviai nekantravo greičiau pradėti maršrutą. Tarp daugybės dalyvių, į čempionatą kovingai nusiteikusi atvyko ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono (BMPB) karių komanda, sudaryta iš keturių asmenų. Šį kartą batalioną atstovavę kariai buvo šios srities naujokai - pirmą kartą dalyvavo orientavimosi sporto varžybose, tad jiems tai buvo tikras iššūkis bei proga pasitreniruoti ir įgauti patirties rungtyniaujant su pačiais geriausiais kariuomenėje. Prizinių vietų BMPB kariams pasiekti nepavyko, tačiau gerų emocijų ir sportinio azarto į dzukiją parsivešta su kaupu.

 

Po inirtingos kovos čempionato prizines vietas asmeninėje įskaitoje pasidalino:

I vieta - karys savanoris Simonas Krėpšta (KASP);

II vieta - vyresnysis eilinis Daivaras Genys (LDK Butigeidžio MPB);

III vieta - karys savanoris Mindaugas Kvedaravičius (KASP).

 

Komandinėje įskaitoje nenugalimi buvo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės kariai - 2013 metų Lietuvos kariuomenės orientacininkai čempionai. Atsilikę komandinėje įskaitoje tik 8 minutėmis, antriąją vietą iškovojo KASP prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai, na o bronzos medaliais pasidabino Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai. Sveikiname prizininkus!

 

Informacija vyr. ltn. Donato Suchockio (BMPB), nuotraukos Donato Lazausko.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media