Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose baigėsi štabų mokymai

2013-04-26
image

Balandžio 25 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione Panevėžio r. baigėsi keturias paras vykę Sausumos pajėgų (SP) štabo organizuoti mokymai. Juose apie 200 karių iš Karaliaus Mindaugo, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotųjų pėstininkų batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios ir Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinių štabų, kartu su priskirtais kariais iš kitų kariuomenės pajėgų, treniravosi planuoti ir vadovauti operacijoms, reaguoti į priešiškų pajėgų veiksmus vykdant valstybės ginkluotos gynybos operacijas.

 

Pratybų aptarimo metu buvo pristatyti stebėtojų ir vertintojų įžvelgti pastebėjimai. Sausumos pajėgų vado pavaduotojas operacijoms plk. ltn. Artūras Radvilas pažymėjo, kad pagrindinis šių mokymų tikslas buvo treniruoti valdymo ir vadovavimo procedūras. „Tikslai buvo pasiekti, bet taipogi pastebėjome, kad yra kur tobulėti, tokios pratybos reikalingos ir ateityje“- sakė plk. ltn. A. Radvilas. Karininkas taip pat pažymėjo faktą, kad šiuose mokymuose kartu su SP pėstininkų batalionais dalyvavo ir KASP rinktinės, tai leido atitinkamų vienetų štabams geriau suprasti ir pamatyti vieni kitų galimybes, privalumus bei skirtumus, koordinuoti tarpusavio veiksmus.

 

„Nors pagrindinis šių pratybų tikslas buvo treniruoti ir įvertinti štabus, bet taipogi mes sėmėmės žinių ir mokėmės vieni iš kitų“- sakė vyriausiasis pratybų vertintojas plk. ltn. Nerijus Rimkevičius. Šiuos mokymus stebėjęs SP vadas gen. mjr. Almantas Leika dar prieš prasidedant mokymams teigė, kad mokymų metu identifikuotos pamokos, teigiami ir neigiami užduočių įgyvendinimo aspektai, vykdoma tarpusavio sąveika leis priimti atitinkamus sprendimus vykdant Sausumos pajėgų kovinį rengimą.

 

Mokymai vyko dviem etapais: pirmame etape KASP rinktinių štabams buvo paskelbtas įsakymas gynybinei operacijai. Rinktinės, pagal karinio sprendimo priėmimo proceso žingsnius, atliko operacijų planavimus, parengė ir paskelbė kovinius įsakymus savo padaliniams, taip pat atliko vietovių žvalgymą, operacinių planų tikslinimą. Antrame etape visi mokymuose dalyvaujantys vienetai, panaudojant žemėlapius, savo atsakomybės rajonuose vykdė gynybines operacijas, valdė savo padalinius, reagavo į mūšio situacijų pasikeitimus. Mokymuose kariai treniravosi Karaliaus Mindaugo bataliono teritorijoje išskleistose ir užmaskuotose mobiliose vadavietėse su visomis reikiamomis ryšių ir informacinių sistemų paslaugomis. Štabus vertino grupė, sudaryta iš patyrusių Sausumos pajėgų, kitų Lietuvos kariuomenės vienetų karių.

 

Šie štabų mokymai - tai jau antras naujo SP kovinio rengimo ciklo etapas. Trečiojo etapo metu, rugsėjo mėn., vyks batalionų mokymai, kuriuose bus imituojamas gynybinių operacijų vykdymas be padalinių, taip treniruojant padalinių valdymo grupes. Baigiamasis ketvirtas kovinio rengimo ciklo etapas vyks šių metų spalį. Tai bus batalionų lauko taktinės pratybos su padaliniais, kuriomis bus siekiama įvertinti ne tik batalionų vadaviečių gebėjimus vadovauti operacijai, bet ir batalionų manevrinių, kovinės paramos ir kovinio aprūpinimo padalinių veiksmus.

 

Parengė: KASP viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

Nuotraukos: Kapitono Raimundo Jarecko.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media