Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas dalyvavo Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonijoje Latvijoje

2013-04-26
image

Balandžio 24 d. Latvijoje Subatės miestelyje Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius kartu su Latvijos kariuomenės vadu gen. ltn. Raimondu Graube dalyvavo Lietuvos ir Latvijos partizanų pagerbimo renginyje. Renginio metu prisiminti Šiaurės Lietuvoje ir pietų Latvijoje pokario metais kovoję ir žuvę partizanai. Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadai atidegė atminimo lentą su iškaltomis kovų už laisvę aukų pavardėmis, renginyje taip pat dalyvavo abiejų šalių partizanai, šauliai, Latvijos Ilukstės rajono administracijos vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

„Pažymime labai svarbų mūsų bendrų kovų už laisvę istorijos momentą. Šių vyrų, kurių pavardės įamžintos atminimo lentoje, pavyzdys yra nepaprastai reikšmingas ugdant mūsų šalių jaunuosius karius šiandien" - sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A.Pocius ceremonijos metu. Generolas taip pat pabrėžė, kad istorinės aplinkybės bei per amžius išsaugota laisvės gynėjų dvasia, bendroje kovoje vienijusi karius, atsispindi ir šiandieniniame kariniame bendradarbiavime - Lietuvos ir Latvijos kariai dalyvauja bendruose kariniuose projektuose, karinėse pratybose, vykstančiose Baltijos regione, tarptautinėse operacijose.

 

Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadai taip pat dalyvavo šventose mišiose Subatės bažnyčioje, skirtose pagerbti laisvės gynėjus, padėjo gėlių prie paminklo Lietuvos kariams, žuvusiems Nepriklausomybės kovose su bolševikais 1919-1920 m.

 

Šalia Latvijos partizanų paminkle iškaltos ir apie septinių dešimčių 1944-1962 m. Šiaurės Lietuvoje bei pietų Latvijoje žuvusių Lietuvos Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanų pavardės. Žuvę partizanai dažnai buvo vežami į Subatę ir čia užkasami. Laisvės kovotojų asmenybės nustatytos remiantis istoriniais dokumentais, kita istorine medžiaga. Ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai laikotarpiu Lietuvos ir Latvijos partizanai aktyviai bendradarbiavo, Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanai dažnai svetingai buvo priimami Latvijos gyventojų, o padalinių vadai turėjo poziciją ir Latvijos ginkluoto pasipriešinimo organizacinėje struktūroje.

 

Po renginio Lietuvos kariuomenės vadas išvyko į Estiją, kur Kõue mieste balandžio 25 - 26 dienomis dalyvauja Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Skomantas Povilionis

 

Latvijos kariuomenės nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media