Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadovybės ir kanceliarijos kariai išlaikė fizinio parengtumo testą

2013-04-30
image

Balandžio 30 d. kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir kariuomenės vadovybės bei kanceliarijos kariai Vilniaus kalnų parko stadione laikė karių fizinio parengtumo testą. Fizinio parengtumo testą nepaisant amžiaus privalo laikyti visi krašto apsaugos sistemos kariai. Testas laikomas du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Kario fizinis pasirengimas vertinamas teigiamai, jei kiekvienas atliktas pagrindinis testo pratimas įvertintas ne mažiau kaip 60 taškų.

 

Testo metu kariuomenės vadas per dvi minutes atsispaudė 60 ir per kitas dvi minutes atsilenkė 70 kartų, o trijų kilometrų atstumą nubėgo per 15 min.  ir 57 sek. Visi kariuomenės vado atlikti pratimai buvo įskaityti, jis surinko 282 taškus iš 300 galimų. Gen. ltn. A. Pociaus amžiaus grupės kariais (52-56 metai) aukščiausiam rezultatui (100 taškų) pasiekti  turi atsispausti 56 kartus, atsilenkti 66 kartus, o 3 tūkst. m. nubėgti per 13 min. 48 sekundes.

 

Atsižvelgdami į testo rezultatus, krašto apsaugos sistemos institucijų vadovai ir fizinio rengimo specialistai įvertina savo karių fizinio parengtumo lygį ir rengia fizinio rengimo programas, skirtas kariuomenės kovinio rengimo užduočių atlikimui gerinti.

 

Kariuomenės pabrėžia, jog  karinių vienetų vadai turi vadovauti kariams asmeniniu pavyzdžiu, atitikti nustatytus kovinio, fizinio rengimo reikalavimus, išlaikyti privalomus testus. Laikydamasis šio principo Lietuvos kariuomenės vadas taip pat atlieka visas numatytas kovinio rengimo užduotis, laiko fizinio parengtumo testus. Gen. ltn. A.Pocius pabrėžia, kad reikalavimai galioja be išlygų visiems, taip pat ir ne Lietuvoje tarnaujantiems, kariams, jie savo tarnybos vietoje turi atlikti Lietuvos kariuomenės nustatytus individualaus rengimo testus.

 

Kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media