Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paminėtos 4-osios j. psk. Artūro Bielskio žūties metinės

2013-04-19
image

Balandžio 19 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje (KOP AB) vadovybė, kariai, administracijos darbuotojai, artimieji ir kolegos iš Šiaulių miesto Priešgaisrinės ir gelbėjimo valdybos minėjo jaunesniojo puskarininkio Artūro Belskio 4-ąsias žūties metines.

 

Žuvusio kario atminimas buvo pagerbtas tylos minute, uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės prie paminklinio akmens j. psk. A. Belskio tarnybos vietoje. Buvę kolegos pagerbė savo žuvusį vadą įjungdami priešgaisrinio automobilio garsines sirenas.

 

L. e. Aviacijos bazės vado pareigas majoras Sergėjus Buitvidas priminė prieš 4 metus įvykusios tragedijos aplinkybes. Aviacijos bazės Priešgaisrinės ir gelbėjimo grandies vadas viršila Valdas Parnarauskas dalijosi prisiminimais apie tarnyboje žuvusį kolegą: „Artūras buvo vienas iš tų žmonių, kuriems neįveikiamų užduočių nebuvo. Tai buvo gyvas žmogus visomis prasmėmis. Jis spėdavo visur ir su visais. Jo pradėti darbai sėkmingai vystomi toliau. Manau, jei galėtų bent trumpam sugrįžti ir pamatyti kaip gyvename dabar, tai liktų laimingas.“

 

Balandžio 21 dieną Kelmės rajono Tytuvėnų bažnyčioje už Artūrą Belskį bus aukojamos Šv. mišios, kurias aukos Karinių oro pajėgų kapelionas mjr. V. Veilentas, po kurių bus aplankytas kapas, uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.

 

Priešgaisrinės gelbėjimo grandies vadas j. psk. A. Bielskis žuvo nelaimingo atsitikimo metu gesindamas ugnį šalia KOP Aviacijos bazės 2009 m. balandžio 20 d.

 

J. PSK. ARTŪRAS BELSKIS (1969-2009)

Artūras gimė, augo ir mokėsi Tytuvėnuose, Kelmės rajone. 1988 m. dviems metams buvo pašauktas atlikti tarnybą Sovietinėje kariuomenėje. Tarnybos metu baigė seržantų mokyklą. 1991 metais su Ligita sukūrė šeimą. Šeima susilaukė dukrelės Ugnės ir sūnelio Justo.

Tarnauti Lietuvai Artūras Belskis prisiekė 1992 metais. Per septyniolika tarnybos metų tuometiniame Šiaulių motodesantiniame pėstininkų batalione, vėliau Karinėse oro pajėgose Artūras vykdė žvalgo, Apsaugos būrio vado, Priešgaisrinės gelbėjimo grandies vado pareigas.

Šeima, pareiga ir atsakomybė Artūro gyvenime buvo svarbiausios vertybės. Per savo tarnybą Artūras buvo skatintas daug kartų. Krašto apsaugos ministro apdovanotas Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 75-ųjų metinių proga atminimo medaliu, Kariuomenės vado, Karinių oro pajėgų vado, Aviacijos bazės vado padėkos raštais ir padėkomis. Artūras daug kartų dalyvavo įvairiuose profesinės kvalifikacijos kėlimo, karinių įgūdžių tobulinimo kursuose ir seminaruose.

Artūras Belskis palaidotas Tytuvėnų kapinėse.

 

Aviacijos bazės Viešųjų ryšių specialistė Aušra Bukienė

 

Nuotraukų autorius - vyr. eil. Artūras Laurinkus

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media