Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paminėtos Lietuvos Krašto apsaugos departamento įsteigimo metines

2013-04-30
image

Balandžio 25 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro (toliau - Mokymo centras) kariai paminėjo 23-ąsias Lietuvos Krašto apsaugos departamento (toliau - KAD) įsteigimo metines bei išklausė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus pirmininko ats. mjr. Alberto Daugirdo pranešimą.

 

Kaip įprasta, minint metines atsigręžiama atgal į praeitį. Renginio svečias savo prisiminimais skatino renginio dalyvius kritiškai pažvelgti į Lietuvos kariuomenės vystymosi peripetijas, tuo suteikdamas renginio dalyviams kuo daugiau peno apmąstymams apie šiandienos sprendimų įtaką rytojaus galimybėms.

 

Renginio dalyviams išklausius ats. mjr. A. Daugirdo pranešimą buvo sudaryta galimybė pasidalinti savo mintimis apie tuo metu vykusius pokyčius krašto apsaugoje bei prisiminti asmenis, prisidėjusius prie KAD kūrimosi ir tolimesnio jo vystymosi, nes visų šiame sudėtingame procese dalyvavusių žmonių vaidmuo buvo reikšmingas.

 

Mokymo centro kariai sutiko su renginio svečiu, kad šiuo metu tarnaujančių ir atsargoje esančių karių santykius reikia stiprinti, nes kiekvienas išėjęs į atsargą karys turi didelę tarnybos patirtį.

 

Po renginio Mokymo centro kariai dar ilgai kalbėjo su renginio svečiu, norėdami pasidalinti savo prisiminimais apie KAD įsteigimo priešistorę, nes patys yra prisidėję prie šalies gynybos struktūros kūrimo ir stiprinimo. Šiems kariams teko dirbti pavojingomis sąlygomis, kuomet okupacinės pajėgos grasino sunaikinti atgimstančią valstybę ir besiformuojančią krašto apsaugą.

 

KAD, įkūręs svarbiausias pamatines krašto apsaugos sistemos institucijas, 1991 m. spalio mėnesį Vyriausybės buvo likviduotas kaip įvykdęs savo užduotį, ir tą patį mėnesį buvo įkurta Krašto apsaugos ministerija, kuri iki šiol tęsia Krašto apsaugos departamento pradėtus darbus.

 

Teksto ir nuotraukos autorius kpt. Tomas Ilonis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media