Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų vadas susitiko su Panevėžio miesto savivaldybės meru

2013-04-25
image

Balandžio 24 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika Panevėžyje susitiko su Panevėžio miesto savivaldybės meru Vitalijumi Satkevičiumi. Susitikimo tikslas - užmegzti kontaktus ir aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas tiek organizuojant bendrus visuomeninius renginius, tiek ir rengiantis taikos meto užduočių vykdymui bei valstybės gynybai.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Aurelijus Motiejūnas, Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas mjr. Žilvinas Gaubys ir Sausumos pajėgų štabo atstovai.

 

„Sausumos pajėgų vienetų bendradarbiavimas su civilinėmis valdžios institucijomis yra labai svarbus ne tik organizuojant bendrus ryšių su visuomene renginius, bet ir įgyvendinant pagrindinę Sausumos pajėgų užduotį - vykdant pasirengimą Lietuvos valstybės teritorijos karinei apsaugai ir gynybai“, - susitikimo metu pabrėžė Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. A. Leika.

 

Sausumos pajėgų vadas Panevėžyje lankėsi ne atsitiktinai - šiuo metu Panevėžio r. esančiame Karaliaus Mindaugo motorizuotame pėstininkų batalione vyksta Sausumos pajėgų štabo organizuoti štabų mokymai, kuriuose dalyvauja apie 200 karių iš Karaliaus Mindaugo, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojų pėstininkų batalionų, KASP 5-osios ir 8-osios rinktinių. Pratybose, kuriose vienetų štabai treniruojasi planuoti ir vadovauti operacijoms, jau apsilankė Panevėžio ir Kupiškio rajonų savivaldybių atstovai, supažindinę pratybų dalyvius su savivaldybių planais vykdyti gyventojų evakuaciją ir informavimą susidarius ekstremaliai situacijai.

 

Sausumos pajėgų vadovybė pažintinius susitikimus su Rytų Lietuvos savivaldybių vadovybe pradėjo organizuoti šių metų pradžioje. Iki šiol įvyko Sausumos pajėgų vado susitikimas su Zarasų rajono savivaldybės meru ir Sausumos pajėgų štabo viršininko su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi. Panašiais susitikimais skatinti intensyvesnį Sausumos pajėgų vienetų bendradarbiavimą su savivaldybėmis ir kitomis civilinėmis organizacijomis planuojama ir ateityje.

 

Sausumos pajėgos - sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų dalis, pavaldi Lietuvos kariuomenės vadui. Pajėgų tikslas - parengti pajėgų karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose.

 

Parengė: Sausumos pajėgų štabo Nekinetinių operacijų skyriaus viršininkas mjr. Gediminas Latvys;

 

Nuotraukos: kpt. Raimondo Jarecko.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media