Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariai dalijosi savo patirtimi su Goro policijos pareigūnais

2013-06-28
image

Birželio 27 dieną Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane, kur šiuo metu tarnybą vykdo šią misiją užbaigsiantys Lietuvos kariai, vyko bendra Goro provincijos rajonuose tarnybą vykdančių ir glaudžiai su Goro provincijos Operacijų koordinavimo centru bendradarbiaujančių nacionalinės policijos pareigūnų konferencija.


Konferencijos metu Lietuvos vadovaujamos Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės (OKCPG-2) kariai dalijosi patirtimi su vietos pareigūnais - perteikė jiems savo žinias operacijų planavimo srityje, kartu tobulino logistinių užduočių vykdymo procedūras pagal nustatytus Afganistano Vidaus reikalų ministerijos reikalavimus, aptarė saugumo operacijų koordinavimo iššūkius ir aktualijas.


Pasak OKCPG-2 grupės vado pulkininko leitenanto Arūno Dzidzevičiaus, vietos pareigūnai supranta, kad norint pasiekti teigiamų rezultatų saugumo srityje, būtina užtikrinti visų pajėgų - kariuomenės, policijos ir saugumo struktūrų - veiksmų koordinavimą, atlikti savalaikį ir tinkamą logistinį aprūpinimą.


„Vietos saugumo pajėgų pareigūnai gerai žino savo vaidmenį bendrame šalies saugumo pajėgų veiksmų kontekste. Žinoma, tobulėti yra kur, nes tai - ilgalaikis ir sudėtingas procesas, tačiau teigiami rezultatai yra akivaizdžiai pastebimi", - sakė plk. ltn. A. Dzidzevičius. Pasak Patarėjų grupės vado, Goro provincijos pareigūnai geba užtikrinti informacijos kaitą tarp skirtingų pajėgų, sumaniai vykdo operacijų planavimą, koordinavimą ir logistinį aprūpinimą.


Lietuvos vadovaujamos Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės (OKCPG-2) užduotis - konsultuoti ir mokyti vietos Operacijų koordinavimo centro pareigūnus, kad šis vienetas savarankiškai gebėtų planuoti, koordinuoti ir valdyti Afganistano Goro provincijos saugumo pajėgų vykdomas operacijas. Šią Lietuvos karių grupę sudaro 8 kariai iš skirtingų šalies kariuomenės vienetų.

 

Operacijų koordinavimo centrai Afganistane buvo įkurti 2008 metais Afganistano prezidento dekretu siekiant koordinuoti Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų veiksmus užtikrinant saugumą per 2009 m. prezidento rinkimus. Šie centrai šalies regionų ir provincijų lygmeniu veikia iki šiol. Pagrindinės šių centrų užduotys - palengvinti jėgos struktūrų sąveiką, veiksmų koordinavimą ir sinchronizavimą vykdant įvairias užduotis. Šiuose centruose tarnybą vykdo karininkai ir pareigūnai iš Afganistano nacionalinio saugumo pajėgų.

Goro provincijos Operacijų koordinavimo centras yra įsikūręs Čagčarano miesto policijos būstinėje. Centre šiuo metu tarnauja 40 įvairaus rango ir skirtingų funkcinių sričių specialistų iš nacionalinės policijos, kariuomenės bei saugumo departamento struktūrų.


Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane užbaigsianti Lietuvos karių pamaina yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Kartu tarnybą vykdo ir Karinių patarėjų grupė, kuri atlieka patariamąją funkciją bei perteikia savo patirtį ir žinias Afganistano nacionalinės armijos kariams tarnaujantiems Goro provincijoje. Su Lietuvos kariais operacijos rajone taip pat tarnauja kariai iš Ukrainos ir Gruzijos.

 

Afganistane vykstant atsakomybės perdavimo už saugumą nacionalinėms pajėgoms procesui ir praėjusių metų pabaigoje į jį įtraukus visą Goro provinciją, šiuo metu Gore veikiančios PAG pagrindinė užduotis - stiprinti vietos valdžios ir saugumo pajėgų gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų rudens iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.

 


PAG-17 informacija


Nuotraukos - kpt. Roberto Šiušos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media