Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Klaipėdoje vyko Baltijos šalių Karinių jūrų pajėgų vadų darbinis susitikimas

2013-09-23
image

Rugsėjo 23 d. Klaipėdoje, Karinių jūrų pajėgų štabe vyko darbinis trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadų susitikimas.

 

Susitikimo metu Lietuvos KJP vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas su kolegomis - Latvijos KJP vadu jūrų kapitonu Rimants Štrimaitis ir Estijos KJP vadu jūrų kapitonu Sten Sepper aptarė trijų Baltijos šalių Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą, apžvelgė Baltijos šalių karinių laivų junginio (angl. Baltic Naval Squadron, BALTRON) ir susijusių tarptautinių projektų veiklą 2013 metais ir aptarė minėtų projektų planus 2014 metams.

 

Susitikimo metu taip pat buvo derinami 2014 metų BALTRON ir susijusių projektų planai, personalo skyrimo klausimai ir biudžetas, tariamasi dėl jūros stebėjimo duomenų tarp šalių keitimosi procedūrų, aptariamos BALTRON veiklos gairės ir organizacija, bei derinami bendrų karinių pratybų ir išminavimo jūroje operacijų rotacijų planai 2015-2016 metais.

 

Baltijos šalių KJP vadų darbiniai susitikimai organizuojami du kartus per metus.

 

Bendradarbiaudamos karinėje srityje, 1998 metais Lietuva, Latvija ir Estija įkūrė Baltijos priešmininės kovos laivų eskadrą (BALTRON) - trišalį greitojo reagavimo karinį jūrų junginį, kurio pagrindinis tikslas yra jūrinių minų paieška ir nukenksminimas, Baltijos valstybių teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos saugumo stiprinimas, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų tarpusavio bendradarbiavimo didinimas bei Baltijos ir kitų NATO šalių Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas.

 

Šiandieną BALTRON tai gerai organizuota priešmininės kovos laivų eskadra garbingai nešanti savo vėliavą įvairiose NATO ir Partnerystės už taiką pratybose. Patirtis dalyvaujant eskadroje BALTRON taip pat naudinga ruošiantis budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose arba dalyvauti NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos junginyje.

 

BALTRON sudaro priešminiai laivai ir štabo laivas, taip pat penkių asmenų tarptautinis štabas kuriuos rotacijos pagrindu 6-12 mėn. vienerių metų laikotarpiui į eskadrą skiria Lietuva, Latvija ir Estija. Eskadrai vadovauja vienos iš trijų Baltijos valstybių skiriamas karininkas, kuriam įgaliojimus vadovauti BALTRON vienetams suteikia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų komitetas. BALTRON veikia pagal Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų komiteto patvirtintą metinį BALTRON veiklos planą.


Plėtodamos bendradarbiavimą Baltijos šalys šalia BALTRON projekto, taip pat yra įsteigusios ir vykdo kitus tarptautinius bendradarbiavimo projektus - Ryšio specialistų mokymo centrą Estijoje, Narų mokymo centrą, Priešmininės kovos mokymo ir įrangos aptarnavimo centrą, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų aukštesnio lygio štabo karininkų kursą Latvijoje, taip pat Laivų denio įrangos ir ginkluotės aptarnavimo centrą Lietuvoje.

 

Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196.

 

Nuotraukų autorius kpt. ltn. Antanas Brencius

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media