Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyko pratybos „Drakono smūgis“

2013-09-30
image

Rugsėjo 24-26 d. Kairių poligone, Klaipėdos rajone, vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotojo pėstininkų bataliono I-osios kuopos vertinamosios lauko taktikos pratybos „Drakono smūgis“. Mokymų tikslas - įvertinti I-osios motorizuotosios pėstininkų kuopos (I MPK) gebėjimą planuoti, pasiruošti ir vykdyti puolamąsias operacijas.

 

Pratybos prasidėjo bataliono vado operacinio įsakymo skelbimu, po kurio I-oji MPK atliko taktinį žygį į susitelkimo rajoną, jame planavo ir rengėsi vykdyti kuopos ataką. Po kruopščios žvalgybos ir detalaus pasiruošimo I-osios MPK kariai ankstų ketvirtadienio rytą sėkmingai šturmavo „priešo“ pozicijas.

 

„Džiaugiuosi karių motyvacija ir atsidavimu siekiant bendro tikslo - su tokia energija ir ryžtu galime nuveikti išties daug. Džiugina ir tai, kad į šiuos mokymus galėjome sėkmingai integruoti mobilią bataliono vadavietę su jungtine Štabo kuopa, kuri ne kartą pratybų metu keitė dislokacijos vietą tokiu būdu užtikrinant efektyvų operacijos eigos sekimą ir valdymą. Tas padėjo pasiekti daug daugiau mokomųjų tikslų nei buvo užsibrėžta“, - pratybas vertino dragūnų bataliono vadas mjr. Giedrius Anglickis.

 

Stebėti pratybas ir įvertinti sunkvežimių DAF YAS 4442 su ryšių, vadovavimo ir valdymo konteineriais panaudojimo galimybes atvyko atstovai iš Krašto apsaugos ministerijos, Logistikos valdybos, Sausumos pajėgų štabo ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono. Svečiai pasidžiaugė, kad gauta technika yra didelis žingsnis į priekį modernizuojant Lietuvos kariuomenę, o šie mokymai tai tik patvirtina.

 

Dragūnų batalionui numatyti šie uždaviniai: rengti karius valstybės sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, palaikyti kovinę parengtį batalione, rengtis tarptautinėms operacijoms ir dalyvauti jose, dalyvauti vykdant jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Nuo 2014 m. pradžios dragūnų batalionas pradės dviejų metų trukmės budėjimą, kurio metu bus pasirengę vykdyti taikos meto užduotis - reaguoti į valstybės suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei sustiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės objektų apsaugą bei jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju.

 

Kpt. Vaidas Bimbiris, LDK Butigeidžio dragūnų MPB Ryšių su visuomene (S5) skyriaus viršininkas

 

Nuotraukos srž. Egidijaus Žviko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media