Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mindaugo bataliono kariai dalyvavo parodos atidaryme

2013-11-27
image

Lapkričio 26 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje pristatė parodą „Lietuva tarptautinėje misijoje Afganistane. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė 2005-2013“.

Pristatymo metu susirinkusiesiems priminta, kad 2013 m. Lietuva užbaigė 2005 m. birželį pradėtą didžiausią ir pirmąją savo savarankišką tarptautinę misiją - vadovavimą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG) Afganistane.

Atidarant parodą siekta ne tik pristatyti įspūdingas fotografijas, bet ir daugiau papasakoti apie misiją Afganistano Goro provincijoje, todėl vyr. psk. Egidijus Paluckas supažindino su svarbiausia informacija apie NATO, št. srž. Sigitas Paurys pasakojo apie savo asmeninę patirtį dalyvaujant misijoje Afganistano Goro provincijoje, atsakė į susirinkusių svečių klausimus apie vietinių gyventojų kultūrą ir karių kasdienybę. Daina apie taikdarius parodos atidarymo popietę įprasmino bataliono vyr. srž. Donatas Voveris.

Parodos pristatymo metu muziejaus svečiai džiaugėsi, kad mūsų šalies kariai, kartu su kitų užsienio šalių kolegomis, padėjo Afganistano valdžiai plėsti įtaką Goro provincijoje, užtikrinti saugumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Parodą „Lietuva tarptautinėje misijoje Afganistane. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė 2005-2013“ galite pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17).

Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono Štabo S5 skyriaus specialistė Erika Sereikaitė, mob. tel. 8 686 69213

Autorės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media