Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pėstininkų skyriaus vado – vyr. šaulio (KASP) kursas

2013-10-30
image

Spalio 14-31 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vykstančiame Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio kurse gilinti žinias ir įgauti praktinių vadovavimo įgūdžių susirinko 15 klausytojų. Tai jau septintasis toks kursas, vedamas Mokymo centre. Kurso metu kariai pakartoja teorines žinias, lavina įgūdžius ir juos praktiškai pritaiko lauko pratybose. Tai reikalauja gebėjimo vadovauti ir išmanyti taktiką, o būnant paskirtu skyriaus vadu - rūpintis savo kariais ir būti už juos atsakingu.

Kurso tikslas - parengti skyriaus vadą bei vyr. šaulį, gebantį efektyviai planuoti ir vykdyti pėstininkų skyriaus lygio taktines užduotis. Pagrindinis dėmesys sutelkiamas į skyriaus vado gebėjimą pasiruošti užduočiai, t. y. vykdyti padalinio valdymo procedūras ir efektyviai vadovauti padaliniui užduočių vykdymo metu. Be praktinio vadovavimo įgūdžių kariai pagilina ir mažų padalinių taktikos žinias.

Po dviejų savaičių intensyvaus mokymosi ir klausytojų pastangų lieka vos kelios dienos išbandyti save. Lauko vertinamųjų pratybų metu instruktorius jau nesidalins patirtimi, o tik stebės iš šalies ir vertins karių pasirengimą sunkiems išbandymams. Pastarųjų metu klausytojai demonstruos įgytas žinias ir įgūdžius. Kurso instruktoriai taip pat vertins karių moralines, psichologines, fizines savybes ir lyderio įgūdžius. Priešo pajėgų imitavimo grupės kariai apsunkins užduoties įvykdymą sudarydami nestandartines situacijas.

Šį kursą vesti talkina neetatiniai instruktoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP): vyr. srž. Donatas Vaisvalavičius, gr. Audrius Širvinskas, gr. Michail Dubinovič, vyr. eil. Gintaras Brasas.

Jau po dviejų savaičių nuo kurso pradžios instruktoriai, stebėdami klausytojų įgūdžius bei atsižvelgę į kario motyvaciją kurso metu, vienbalsiai geriausiu kurso klausytoju išrinko
eil. P. Aleksą iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės. Eil. P. Alekso manymu, Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio kursas pasižymėjo intensyvumu, informacijos gausa bei kolektyviniu darbu. Teorinių paskaitų metu buvo dėstoma ne tik reikalinga informacija, bet ir vyko diskusijos apie žinių pritaikymą nestandartinėse situacijose. Paskaitų pabaigoje instruktoriai visada pasidalindavo asmenine patirtimi, įgyta tarnybos metu. Užduočių vykdymui sugalvotas scenarijus skatino į užduočių atlikimą žiūrėti atsakingiau.

Mokymo centras yra įsikūręs Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje. Mokymo centras organizuoja Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdo mokymo programų analizę, diegia naujoves ir dalinasi patirtimi ne tik su kitomis Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigomis, bet ir su kariais, sėkmingai baigusiais kvalifikacijos kėlimo kursus Lietuvoje ir užsienyje, grįžusiais po tarptautinių operacijų.

Nuotraukos ir tekstas: Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio kurso eksperto srž. Roberto Stakoveckio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media