Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baigėsi Logistinės paramos grupės štabo treniruotė

2014-01-30
image

Sausio 20-24 dienomis Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (VBPLB) vyko pasirengimo vertinamosioms vadaviečių pratyboms „Gintarinė valia 2014" Logistinės paramos grupės (LPG) štabo treniruotė.

 

LPG štabas suformuotas VBPLB karių pagrindu irkartu sustiprintas funkcinių sričių karininkais bei seržantais iš kitų Logistikos valdybos (LV) vienetų: Karo medicinos tarnybos, Judėjimo kontrolės centro, Depų tarnybos ir Materialinių resursų departamento. Bataliono karininkams ši treniruotė buvo ir karininkų mokymosi periodo „Logistikos karininkas 2014-I" sudėtinė dalis. Pagrindinis LPG štabo treniruotės tikslas - treniruoti gebėjimus organizuoti ir vykdyti karinį sprendimo priėmimo procesą (SPP). Štabas turėjo suplanuoti logistinės paramos operaciją trims mechanizuotoms pėstininkų brigadoms.

 

Treniruotės metu LPG štabas vykdė uždavinio analizę, rengė logistinės paramos (tiekimui ir paskirstymui, judėjimo kontrolei, sistemų priežiūrai, medicininei paramai, lauko paslaugoms bei transportavimui) operacijos Veiksmų eigos variantus, ruošė įspėjamuosius ir operacinį įsakymus.

 

Paskutinio treniruotės aptarimo metu VBPLB (LPG) vadas mjr. Audrius Beinoras pažymėjo, kad LPG štabas, nors ir suformuotas iš kelių skirtingų LV vienetų štabų, sugebėjo tinkamai ir laiku atlikti visus SPP žingsnius. Mjr. A. Beinoras taip pat pasidžiaugė, kad visi kariai rodė sumanumą ir iniciatyvą, tačiau pabrėžė, kad didesnį dėmesį reikėtų skirti uždavinio analizei - detaliau įvertinant aukštesniojo (remiamojo) vado poreikius logistinei paramai, analizuoti logistinės paramos galimybes, galimas grėsmes bei rizikas, jų dekonfliktavimą ir pateikti optimalų variantą - logistinės paramos koncepciją.

 

LPG vadas taip pat akcentavo, kad SPP metu labai svarbu užtikrinti sinchronizavimą ir koordinavimą tarp atskirų štabo skyrių bei karių. Baigiant aptarimą, vadas padėkojo mjr. Remigijui Mikai (štabo viršininkui), kpt. - Mindaugui Bartkui (S3/2 viršininkui) ir Jurgiui Romanovskiui (Paramos operacijų skyriaus viršininkui) už išskirtinį pasižymėjimą tiek planuojant ir organizuojant treniruotę, tiek jos metu.

 

Vytenio bataliono informacija ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media