Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šarvuočio M 113 vairuotojai pasirengę įveikti ledo gniaužtus

2014-01-28
image

Šiomis dienomis dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) ir Gaižiūnų poligone vyksta Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas, kuriame kurso ekspertai ir neetatiniai instruktoriai supažindina būsimus Sausumos pajėgų padalinių šarvuočių M 113 vairuotojus su šarvuočio sandara ir eksploatacija, suteikia žinių ir įgūdžių, reikalingų vairuoti šarvuotį šviesiu ir tamsiu paros metu įvairiomis gamtinėmis sąlygomis, bei moko kurso klausytojus atlikti šarvuočio kasdieninę techninę priežiūrą.

 

Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas - šiais metais pirmasis kursas Mokymo centre. Šis kursas per 2013 metus iš viso buvo organizuotas 7 kartus. Šiuo metu vykstantis kursas pasižymi dvigubai didesniu dalyvių skaičiumi nei įprastai kurse numatyta bei sudėtingesnėmis žiemos sąlygomis lauke. Visgi tai netrukdo pasiekti nustatytų kurso tikslų, kadangi į pagalbą pasitelkiami patyrę Sausumos pajėgų šarvuočių vairuotojai, turintys ilgametę, įvairiose pratybose įgytą patirtį.

 

Kurso instruktoriai, atsižvelgdami į žiemos iššūkius, didesnį dėmesį skiria technikos eksploatacijai. Pratybų „Šarvuočio M 113 evakuacija iš mūšio lauko" metu būsimi šarvuočių vairuotojai pademonstravo, jog yra pasirengę gelbėti techniką. Kurso metu vienam šarvuočiui per vandens telkinį velkant lynais kitą šarvuotį ledų sangrūda neleido iš eigos įveikti kliūtį ir du ekipažai atsidūrė apledėjusios didžiulės balos viduryje. Šarvuočių vairuotojai turėjo puikią progą pademonstruoti savo įgūdžius, kaip per trumpą laiką išvilkti įstrigusią techniką, atrodo, iš beviltiškos padėties, kai šarvuočio vikšrai prasisuka nepadėdami technikai išvažiuoti. Be abejo, vairuotojams teko lipti iš šarvuočių, bristi į ledinį vandenį, atlaisvinti plieninius lynus bei kitais mokytais būdais išgelbėti techniką.

 

Kurso instruktoriams teko dar kartą priminti būsimiems vairuotojams, kaip svarbu įvertinti kelio dangą, kliūtis ir pasirinkti tinkamą jos įveikimo būdą, nes transportuojami pėstininkai kliūtyje įstrigusio šarvuočio vairuotojo abejojančio žvilgsnio gali ir nesuprasti.

 

Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas vedamas dviem etapais. Pirmojo etapo metu klausytojai susipažįsta su šarvuočiu M 113, jo sandara bei pagrindiniais agregatais, mokosi atlikti techninę priežiūrą bei paruošti šarvuotį eksploatacijai. Po pirmojo etapo patikrinus įgytas klausytojų žinias, pereinama prie antrojo etapo, kurio metu klausytojai mokomi vairuoti, manevruoti ir stabdyti šarvuotį, vykdyti kompleksinį vairavimą kliūčių ruože, raižyta vietove šviesiu ir tamsiu paros metu. Didžiausias išbandymas kurso klausytojų laukia paskutiniojo praktinio vairavimo metu, kuomet tenka važiuoti naktį raižyta vietove naudojant naktinio matymo prietaisą ir maskuojančiąsias šviesas.

 

Mokymo centras nuolatos siekia įvykdyti numatytas užduotis ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Pagrindinės Mokymo centro užduotys yra organizuoti Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdyti mokymo programų analizę, diegti naujoves ir dalinantis patirtimi ne tik su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais, bet ir su kitomis institucijomis.

 

Teksto ir nuotraukų autorius kpt. Tomas Ilonis

 

 

2015-11-26 11:49

Sabrina

This inmfioatron is off the hizool!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media