Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Laivas „Kuršis“ prisijungė prie NATO laivų junginio

2014-06-30
image

Birželio 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininis laivas „Kuršis" (M54) atvyko į Kylio (Vokietija) uostą, kur prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. SNMCMG1). Atvykstančiam Lietuvos kariniam laivui ir jo įgulai buvo parodytas tinkamas dėmesys - jau švartuojantis prie krantinės, laivą pasitiko SNMCMG1 grupės vadas ir uosto kapitonas.

 

Birželio 27-29 d. laivas „Kuršis" (M54) su kitais SNMCMG1 laivais stovėjo Kylio uoste. Jis iš karto buvo integruotas į SNMCMG1 junginį, paskiriant  jį budinčiu junginio laivu. Laisvu nuo tarnybos laiku laivo  „Kuršis" (M54) įgulos nariai turėjo progos aplankyti Kylio miestą, taip pat dalyvavo ekskursijoje po Kylio lankytinas vietas.

 

Birželio 30d. laivas „Kuršis" (M54) SNMCMG1 junginio sudėtyje išvyksta į  jūrą kur vykdys  minų paieškos ir nukenksminimo mokymus.

 

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininis laivas „Kuršis" (M54) š. m. birželio - rugpjūčio mėn.  yra priskirtas prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. SNMCMG1) ir dalyvaus šios grupės veiksmuose Baltijos jūroje kartu su kitais šiai grupei priskirtais laivais.

 

Priskyrimo prie SNMCMG1 laivų grupės metu, laivas „Kuršis" (M54), vadovaujamas kpt. ltn. Nedo Ignatavičiaus, dalyvaus šio NATO laivų junginio mokymuose ir operacijose Baltijos jūroje, lankysis Danijos, Estijos ir Vokietijos uostuose. Į Klaipėdą laivas planuoja grįžti rugpjūčio pradžioje.

 

Daugiau informacijos apie SNMCMG1 junginį pateikta internetiniame puslapyje: 
http://www.mc.nato.int/org/smg/Pages/SNMCMG1.aspx.

 

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimo  karininkas kpt.ltn. Antanas Brencius

 

Laivo „Kuršis" (M54) įgulos nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media