Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Laivas „Kuršis“ (M54) NATO laivų junginyje

2014-06-25
image

Birželio 25 d. iš Klaipėdos išplaukė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis" (M54), kuris šešių savaičių laikotarpiui prisidės prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (SNMCMG1) ir dalyvaus šios grupės veiksmuose Baltijos jūroje kartu su kitais grupei priskirtais laivais.

 

Būdamas kartu su SNMCMG1 laivų grupe laivas „Kuršis" (M54), vadovaujamas kapitono leitenanto Nedo Ignatavičiaus, dalyvaus šio NATO laivų junginio mokymuose ir operacijose Baltijos jūroje ir lankysis Estijos, Danijos ir Vokietijos uostuose. Į Klaipėdą laivas planuoja grįžti rugpjūčio pradžioje.

Nuo rugpjūčio pradžios iki metų pabaigos Lietuva SNMCMG1 grupei skirs štabo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis" (N42), kuris bus šios grupės vadovavimo laivas. SNMCMG1 laivų grupės vadu taip pat bus paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas  -  komandoras Giedrius Premeneckas. 

Šiuo metu SNMCMG1 laivų grupei yra priskirti Belgijos, Estijos, Nyderlandų ir Norvegijos laivai. Gegužės pradžioje jie lankėsi Klaipėdoje.

 

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupė (angl. SNMCMG1) yra tarptautinis greitojo reagavimo priešmininių laivų junginys, kurio uždaviniai – užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, gebėjimą veikti taikos, krizės ar  ginkluoto konflikto metu. Šis junginys, veikia Šiaurės Europos vandenyse (dažniausiai Šiaurės ir Baltijos jūrose), kur vykdo išminavimo operacijas, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose ir pratybose  su NATO partneriais. Junginio uždaviniams atlikti priešmininius ir aprūpinimo laivus, bei junginio vadą ir štabą rotacijos pagrindu 6-12 mėn. tarnybai skiria NATO jūrinės valstybės.

 

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas


Srž. Audriaus Vitkausko ir laivo „Kuršis" (M54) įgulos narių nuotraukos.

Pastaba žiniasklaidai:

 

Karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis" (M54) iš Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės išplaukia 18 val.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media