Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 06) naujienų archyvas

Stovykla Smalininkuose „Sakale, lėk – 2014“
2014-06-18
img

Birželio pirmąją savaitę jau trečią kartą Smalinikuose vyko kasmetinė karinė - edukacinė -sveikatinimo - kultūrinė stovykla „Sakale, lėk". Pagrindiniai jos dalyviai - Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos 5 - 10 klasių moksleiviai. Jau antrus metus stovykloje dalyvauja 10 Viešvilės pagrindinės mokyklos mokinių. Šiemet į stovyklą iš viso atvyko 91 moksleivis net iš 11 Lietuvos mokyklų (Jurbarko, Tauragės, Raseinių, Šiaulių, Vilniaus).

null
Pratybų „Kardo kirtis 2014
2014-06-18
img

Facebook nuotr. galerija   

Vaizdo medžiaga - aut. eil. Aurimas Smaguris  

 

Antradienis, birželio 17 d. Lietus merkė visą naktį. „No raining, no training", - kažkas lepteli su ironišku prieskoniu. Matyt, tai bandymas paguosti ne tik kitus, bet ir save. Išties, kas neišbandė visos kariškos romantikos „komplekto", kuriame ne tik iškilmingos rikiuotės, bet ir bemiegės naktys bei iki paskutinio siūlelio permirkę rūbai, sunkiai gali suprasti karius palikusius savo šeimas šiltuose namuose.

null
2014-06-18
2014-06-18
img

Birželio 17 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo mechanizmas Latvijoje veikia pilnu pajėgumu. Šiandien jau trečioji diena, kai prasidėjo aktyvioji tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014" fazė.

 

null
Pratybose „Kardo kirtis“ sąjungininkai tobulino bendradarbiavimo su Lietuvos civiliais įgūdžius
2014-06-17
img

Tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014“, kaip ir daugelio kitų pratybų bei šiuolaikinių karinių operacijų, viena iš sudėtinių dalių – bendrų veiksmų koordinavimas su civiline aplinka. Tiek Danijos, tiek ir Lietuvos kariuomenių civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) specialistai šių pratybų metu turėjo puikias galimybes tobulinti savo įgūdžius.

null
Logistikos karininkų bazinio rengimo kursų klausytojų vizitas Vytenio batalione
2014-06-17
img

Birželio 16 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione lankėsi Logistikos karininkų bazinio rengimo kursų klausytojai.

null
Vyksta Sausumos pajėgų žvalgų pratybos „Žvalgo akis‘14“
2014-06-17
img

 

Birželio 16 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone, Kazlų Rūdos sav., prasidėjo penkias paras truksiančios Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių lauko pratybos „Žvalgo akis‘14".

Pratybose, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, dalyvauja daugiau nei 150 karių iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir kitų Sausumos pajėgų padalinių, taip pat taip pat žvalgai iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

null
Lietuvos kariuomenėje parengti vertintojai dalijasi patirtimi su pratybų „Kardo kirtis 2014
2014-06-17
img

Adažių poligone Latvijoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014" Lietuvos kariai ne tik petys į petį su NATO partneriais treniruojasi vykdyti įvairaus pobūdžio operacijas, bet ir sėkmingai dalijasi savo patirtimi vykdant padalinių mokymą. Keturi specialiai parengti Lietuvos karininkai kartu su vertintojais iš kitų šalių pratybose nuolat stebi pratybose dalyvaujančių karių veiksmus - dieną ir naktį, bet kokiomis oro sąlygomis ir visų operacijų metu.

null
Lietuvos kariuomenės karinės penkiakovės čempionate
2014-06-16
img

Birželio 9-13 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje vyko karinės penkiakovės čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 70 karių iš 13 Lietuvos kariuomenės padalinių, taip pat svečiai iš Latvijos ir Estijos. Dėl nugalėtojų laurų kovota šaudymo, granatos mėtymo, kliūčių ruožo, plaukimo su kliūtimis ir kroso varžybose. Kariai lenktyniavo pagal dvi įskaitas: Lietuvos kariuomenės čempionate - LK padaliniai ir Atvirame karinės penkiakovės čempionate - Latvijos, Lietuvos ir Estijos komandos.

null
Lietuvos karių įspūdžiai iš pratybų JAV
2014-06-16
img

Birželio 11 dieną Lietuvių būrys, sudarytas iš Krašo apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės ir Sausumos pajėgų Butigeidžio dragūnų bataliono karių, vykdė specialiai koviniais šaudmenimis šaudyti pritaikyto pastato šturmą ir valymą. Viskas prasidėjo nuo instruktažo, buvo pristatytos ne tik saugaus elgesio taisyklės, bet ir šaudyklos galimybės, vaizdo ir garso fiksavimo priemonės, taip pat filmuotos medžiagos fragmentai iš ankstesnių pastato valymo su koviniais šoviniais pratybų, kurių metu buvo pažeistas saugumas. Po instruktažo kariai grupelėmis treniravosi naudodami lauko maketą, vėliau išėjo praktinį mokymą pastate be imitacijos ir su ja, o galiausiai - pastato valymą, naudojant kovinius šaudmenis. Kariams sudaryta galimybė atlikti kovinį šaudymą po du-tris kartus.

null
„Priešiškų pajėgų“ būrio vadas: pėstininkui nėra lengvų dienų
2014-06-16
img

Facebook nuotr. galerija  

 

Neretai karinėse pratybose galima pamatyti karius, iš visų kitų išsiskiriančius savo neįprastomis mėlynomis uniformomis ir antsiuvais su užrašu OPFOR (angl. Opposing Forces, OPFOR). Dažnas civilis, pirmą kartą pamatęs tokį karį, teiraujasi, kokios tai šalies atstovas.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media